خیلی وقت ها در خصوص امنیت منزل ، محل کار و… سوالاتی از قبیل، دزدگیر اماکن بهتر است یا دوربین مداربسته؟ مزایا و معایب هر کدام چیست؟ کدام یک از امنیت بالاتری برخوردار است؟ و سوالات دیگری در این خصوص برای ما پیش می ‌آید. 

در این مقاله همراه با ایمن موج ثامن به سوالاتی از این قبیل پاسخ داده می‌ شود.

دزدگیر اماکن بهتر است یا دوربین مداربسته

دزدگیر اماکن بهتر است یا دوربین مداربسته؟

 در جواب به سوال دزدگیر امکان بهتر است یا دوربین مداربسته؟ باید گفت دزدگیر اماکن جز مهم ترین و اولین سیستم های محافظی است، و همچنین دوربین مداربسته که بسیاری از افراد برای منزل و محل کار خود به منظور جلوگیری از وقوع سرقت نصب می ‌کنند یک نوع سیستم نظارتی است، پس در نتیجه ترکیب دزدگیر با دوربین مداربسته باعث می شود که امنیت شما در محل کار منزل و… به حداکثر برسد.

دوربین مداربسته چیست؟

دوربین مداربسته یک نوع سیستم نظارتی است که افراد برای ثبت و ضبط تصاویر و صدای اطراف برای منازل و… نصب می‌ کنند.

همچنین شما می توانید با نصب نرم افزار مخصوص دوربین مداربسته خود به صورت زنده تصاویر را مشاهده کنید، قابل به ذکر است، که دوربین های مداربسته دارای ویژگی های زیادی می باشند که این ویژگی ها به ما کمک بسیاری می کنند، برخی از این ویژگی ها: ویژگی دید در شب، ویژگی ضد آب، ویژگی شمارش افراد، ویژگی تشخیص چهره، ویژگی پلاک خوان و… می باشد.

مزایای دوربین مداربسته

  • دوربین های مداربسته یک نوع سیستم نظارتی و امنیتی هستند که تصاویر را ضبط می‌ کنند که شما می‌ توانید با استفاده از دوربین مداربسته فرد سارق را شناسایی کنید.
  • همچنین اگر دزدگیر خراب شده باشد و آژیر به صدا در نیاید، شما می توانید با استفاده از تصاویر ضبط شده دزد را  شناسایی و دستگیر کنید. 
  • دوربین های مداربسته توانایی گرفتن تصاویر در تاریک ترین نقاط را نیز دارند.
  • از راه دور با استفاده از تلفن همراه و نرم افزار های مخصوص دوربین مداربسته می ‌توانید تصاویر را به صورت آنلاین ببینید.

معایب دوربین مداربسته

گفت معایب برای دوربین مداربسته کار دشواری می باشد، یکی از معایبی که می توان برای دوربین های مداربسته گفت نداشتن حسگر های باز و بسته هستند، امکاناتی که دزدگیر ها دارند دوربین های مداربسته ندارند، به طور کلی می ‌توان گفت دوربین مداربسته محدود تر است نسبت به دزدگیر اماکن است.

دوربین مداربسته یا دزدگیر اماکن

دزدگیر چیست؟

دزدگیر یکی از انواع سیستم های محافظی می ‌باشد، که برای جلوگیری از سرقت و ایجاد امنیت بیشتر در مکان های مختلف نصب می‌ شود.

دزدگیرها با داشتن سنسور‌ها و حسگر های مختلفی که دارند، در هنگام وقوع سرقت با ارسال ایمیل، پیامک و یا تماس گرفتن با صاحب منزل و همچنین با به صدا در آمدن آژیر خطر به افرادی که در آن اطراف هستند خبر سرقت را می ‌دهد تا هرچه سریع تر به پلیس اطلاع بدهند.

جهت اطلاعات بیشتر در رابطه با دزدگیر کلیک کنید: دزدگیر چیست؟

مزایای دزدگیر اماکن

  • یکی از مزایایی که دزدگیر اماکن دارد قابلیت ارسال پیامک، اعلان ها و هشدار ها می ‌باشد.
  • داشتن قابلیت وصل شدن به چند ریموت و امکان چند ادمین داشتن و دادن دسترسی جداگانه به هر کدام از ادمین ها و خارج کردن ریموتی از حالت ادمینی و گرفتن دسترسی.
  • داشتن سیستم های دوربین و زنگ های ویدیویی.
  • داشتن سنسور های حساس به دود، سنسور چشمی حرکتی، مگنت و سنسور لرزشی.
  • داشتن آژیر با صدای بلند.

معایب دزدگیر اماکن

هشداری های کاذب یکی از اصلی ترین معایب دزدگیر اماکن می باشد که در برخی از موارد دزدگیر ها به اشتباه فعال می شوند، و دلیل این اتفاق نیز می تواند: تابش مستقیم نور خورشید، خراب شدن باطری و یا روشن شدن دزدگیر دقیقا پس از فعال کردن آن باشد.

دزدگیر امکان یا دوربین مداربسته

نحوه اتصال دوربین مداربسته به دزدگیر

شما می توانید با روش های مختلفی دوربین مداربسته را به دزدگیر وصل کنید، یکی از روش ها این است که یکی از زون های دزدگیر را به یکی از دوربین های مداربسته خود وصل کنید، با این کار در صورتی که دوربین مداربسته از محل نصب خود جدا شود، باعث روشن شدن دزدگیر خواهد شد. یکی دیگر از روش های اتصال دوربین مداربسته به دزدگیر، متصل کردن مگنت های دزدگیر به دوربین مداربسته می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *