دوربین مداربسته استارلایت

دوربین مداربسته استارلایت

در این مقاله با ایمن موج ثامن قصد داریم همه چیز را درباره دوربین مداربسته استارلایت بازگو کنیم. یک نمونه تصویر از این دوربین ها، تفاوت تکنولوژی استارلایت با دید در شب IR، قیمت دوربین استارلایت، نحوه عملکرد این تکنولوژی و… از مواردی هستند که در این مقاله مطالعه خواهیم کرد.

در تکنولوژی استارلایت (starlight) از سنسور تصویرCMOS ،STARVIS SONY  استفاده شده است، که برای محیط های کم نور استفاده می شود و امکان نظارت بسیار خوبی را در شرایطی که نور بسیار کمی وجود دارد فراهم می کند. در تصاویر پایین که توسط تیم ایمن موج ثامن گردآوری شده است به مقایسه تصاویر درحالت های دید معمولی و دید در شب رنگی (starlight) پرداخته ایم.

در تکنولوژِی StarLight (دید در شب رنگی) در دوربین های مداربسته این قابلیت فراهم می شود که در محیط های کم نور بدون استفاده از LED های مادون قرمز تصاویری کاملا روشن و کیفیت و وضوح بالا ذخیره کنید.

از این مقاله میتوان نتیجه گرفت که با استفاده از دوربین استارلایت با فناوری یکپارچه سازی فریم ها، مخاطبان به راحتی می توانند تصاویر رنگی را در محیطی هایی با نور کم مثل نور ستارگان آسمان، نور های مصنوعی که فضای پس زمینه شهر ها آن را دربرگرفته دریافت کنند.

در این ویدیو به وضوح می توانید تفاوت بین دوربین مداربسته ساده و دوربین مداربسته با تکنولوژی استارلایت را مشاهده کنید.

نحوه کارکرد تکنولوژی استارلایت

شیوه ی کارکرد این تکنولوژی استارلایت به این صورت است که با استفاده از حسگر های پیشرفته برای نوردهی که در CCD به کار رفته است تصاویر سیاه سفید در شب را به صورت رنگی نمایش دهد.

در تکونولوژِی دوربین های دید در شب رنگی قابلیتی فراهم شده است که میتواند نویز های اضافی را از بین برده تا با بالا رفتن حساسیت سنسور در شب تصاویری با وضوح بهتر دریافت شود.

در این تکنولوژی قابلیت هایی مانند شناسایی پلاک یا و چهره ی اشخاص در فضای کم نور با استفاده از سنسور های قوی و پیشرفته، دیافراگم گسترده تر و کاهش  سرعت شاتر امکان پذیر است.

تکنولوژی استارلایت

برخی از ویژگی های دوربین استارلایت

دوربین های استارلایت دارای ویژگی های خاص و مهمی هستند که برخی از آنها شامل:

 • دید در شب: به صورت قطعی مهم ترین ویژگی تکنولوژی استارلایت بهتر شدن تصاویر در شب می باشد.
 • قابلیت تشخیص: از آنجایی که این دوربین ها جزئیات را بهتر نشان می دهند می توانید برای پلاک خوانی و یا تشخیص چهره، بسیار به شما کمک کند.
 • کیفیت تصاویر:  در این دوربین ها از سنسور های پیشرفته استفاده شده است که باعث می شود کیفیت تصاویر بالا برود.
 • صرف جویی در مصف برق: دوربین های استارلایت از نور منتشر شده از منابع موجود در محیط استفاده می کند. که باعث می شود نیازی به پروژکتور و یا هیچ منبع نوری نیست در نتیجه مصرف برق شما کاهش می یابد.

حالا شاید برایتان قابل درک باشد که چرا دوربین های استارلایت محبوب و در بازار بسیار است. این دوربین ها برای افرادی که به جزئیات تصاویر ضبط شده اهیمت زیادی می دهند الویت اول را دارد.

ساختار دوربین مداربسته استارلایت

دوربین های مداربسته استارلایت بر خلاف دوربین های عادی، لایه wiring را ندارند، و به همین دلیل دوربین های استارلایت می توانند نور بیشتری را همراه با زاویه شکست کمتری به سطح سنسور دوربین مداربسته برسانند. همچنین قابل به ذکر می باشد، که دوربین های استارلایت به نحوی طراحی شده اند که تیرگی های کنار تصویر و همچنین روشنی های وسط تصویر را تا حد زیادی برطرف می کند.

انواع دوربین مداربسته استارلایت

تفاوت استارلایت و سوپراستارلایت

کاربرد این دو تکنولوژی دقیقا یکی می باشند و همانطور که می توانید از اسم این دو تکنولوژی حدس بزنید، تکنولوژی سوپر استارلایت به دلیل داشتن سنسور های منحصر به فرد تصاویر را با وضوح بیشتری نشان می دهد. این در حالی است که تکنولوژی استارلایت تصاویر را به صورت ساده نشان می دهد.

توجه داشته باشید که این به معنای بد بودن تکنولوژی استارلایت نمی باشد بلکه فقط تکنولوژی سوپر استارلایت دارای وضوح تصویری و کیفیت بهتری می باشد.

تفاوت استارلایت و سوپراستارلایت

تفاوت تکنولوژی استارلایت و وارم لایت

تا به اینجا کار با دوربین های استارلایت آشنا شدید؛ اما دوربین مداربسته وارم لایت چیست؟ تفاوت دوربین مداربسته استارلایت و وارم لایت چیست؟

ما در مقاله ای جداگونه به صورت کامل و جامع تفاوت دوربین مداربسته وارم لایت و استارلایت را بازگو کرده ایم. در این بخش قصد داریم به صورت خلاصه این دو دوربین را باهم مقایسه کنیم.

اصلی ترین تفاوت دوربین مداربسته استارلایت و وارم لایت در نحوه نور دهی به محیط می باشد. به صورت خلاصه دوربین مداربسته استارلایت با تغییراتی که در سنسور می دهد نور طبیعی را تصویر برداری می کند این در صورتی است که دوربین مداربسته وارم لایت با استفاده از نور مرئی محیط جلوی خود را روشن می کند و تصاویر را ضبط می کند.

شما می تواند از دوربین مداربسته استارلایت در محیط هایی که نور کمی دارند استفاده کنید، اما دوربین های وارم لایت مناسب برای مکان هایی هستند که تاریک مطلق است.

تفاوت تکنولوژی استارلایت و دید در شب IR

دوربین های استارلایت می توانند در شرایطی که نور محیط کم و یا تاریک است تصاویر با کیفیتی به نمایش بگذارد. اما دوربین های IR قادر به انجام همچین کاری نیستند.

دوربین های IR با استفاده از LED های مادون قرمز کار می کنند و باید در تمام طول شب روشن باشند. این در حالی است که دوربین های استارلایت از سنسور های پیشرفته استفاده می کنند.

در تصویر زیر می توانید تفاوت این دو تکنولوژی را به خوبی ببینید.

تفاوت تکنولوژی استارلایت و دید در شب IR

مزیای دوربین مداربسته استارلایت

همانطور که تا الان متوجه شده اید، فراهم کردن یک تصویر واضح و خوب در شب از مهم ترین و اصلی ترین وظایف دوربین های استارلایت می باشد. اما این تنها مزایا دوربین مداربسته استارلایت نیست.

صرفه جویی در انرژی

این دوربین ها دارای مادون های قرمز برای روشنایی هستند اما این مادون ها تنها زمانی که نیاز به روشنایی باشد روشن می شوند و در انرژی صرفه جویی می کنند. زمانی که روشنایی محیط کم می شود برخی از مادون های قرمز فعال می شود تا روشنایی محیط تنظیم شود.

مناسب برای جمع آوری مدارک

شما با استفاده از دوربین های استارلایت قادر خواهید بود تصاویر را وضوح و کیفیت بالایی داشته باشید. همچنین می توانید تشخیص چهره و پلاک خوانی در شب را نیز به بهترین شکل ممکن با دوربین های استارلایت انجام دهید.

امنیت

دوربین های استارلایت دارای امنیت بهتر و بیشتری نسبت به باقی دوربین ها دارد. این دوربین ها به علت داشتن سنسور های پیشرفته تصاویر را با کیفیت بالاتر و با تمام جزئیات ثبت می کند.

بهترین مکان برای نصب دوربین مداربسته استارلایت

شما می توانید دوربین های استارلایت را همانند باقی دوربین های مداربسته در هر مکانی که می خواهید نصب کنید، اما با توجه به این که دوربین مداربسته استارلایت دارای ویژگی دید در شب مخصوص می باشد، توصیه می کنیم که این دوربین ها را در فضاهای بیرونی و بزرگ نصب کنید، علت آن نیز وجود قابلیت دید در شب فوق العاده دوربین های استارلایت و همچنین امکان تصویر برداری در فاصله زیاد می باشد.

برخی از مکان های مناسب برای نصب دوربین مداربسته استارلایت

 • انبار ها
 • فروشگاه ها
 • خیابان ها و بزرگراه ها
 • فرودگاه ها
 • مزارع
 • پارکینگ ها
 • و…

قیمت دوربین مداربسته استارلایت

قیمت این دوربین ها بسیار متنوع است. دوربین های فوق حرفه ای سوپر استارلایت که قادر به نمایش تصاویر با کیفیت خوب حتی در محیطی که نور آن کمتر از 0.01 می باشد بسیار بالا می باشد و فقط برای پروژه های بسیار خاص مورد استفاده قرار می گیرد.

اما دوربین های ساده تر با تکنولوژی استارلایت نیز وجود دارد که برای خانه ها، شرکت ها مناسب هستند و به صورت کلی برای کارهای ساده تر هستند و قیمت مناسب تری نیز دارند.

قیمت دوربین مداربسته استارلایت

شما می توانید جهت گرفتن مشاوره رایگان درباره قیمت دوربین مداربسته استارلایت با ما تماس بگیرید.

25 دیدگاه در “دوربین مداربسته استارلایت

 1. یاسر گفت:

  عالی

 2. نعمتی گفت:

  بسیار زیبا

  1. ایمن موج ثامن گفت:

   سپاس

 3. رستمی گفت:

  سلام دوربین وارم لایت بگیرم بهتره یا استارلایت؟

  1. ایمن موج ثامن گفت:

   با سلام و احترام.
   تو تاریکی مطلق باید از دوربین با تکنولوژی وارم لایت استفاده بشه ولی اگه محیط کم نور هست از استارلایت هم میتونید استفاده کنید.

 4. متین احمدی گفت:

  سلام، دوربین های استارلایت برای پارکینگ هم مناسب هست؟

  1. ایمن موج ثامن گفت:

   با سلام و احترام. دوربین های استارلایت برای مکان هایی که نور کمی دارند مناسب می باشد، اگر در پارکینگ شما نور کافی وجود دارد نیازی به دوریبن مداربسته استارلایت ندارید.
   شما می توانید از بازدید رایگان تیم ایمن موج ثامن استفاده کنید، تنها کافیست با شماره 09303739775 تماس حاصل فرمایید.

 5. باراد گفت:

  مصرف برق این دوربین ها نسبت به باقی دوربین ها بیشتره؟

  1. ایمن موج ثامن گفت:

   با سلام و احترام. دوربین مداربسته استارلایت تنها زمانی که نور محیط کم می شود به صورت خودکار مادون های قرمز خود را روشن می کنند و در مصرف برق صرفه جویی می شود.

 6. امیر حسن گفت:

  سلام محیطی که من میخوام برای باغ دوربین مداربسته استارلایت نصب کنم. و شب ها اونجا مطلقا تاریک هست. دوربین مداربسته استارلایت برای من مناسب هست؟

  1. ایمن موج ثامن گفت:

   با سلام و احترام. دوربین مداربسته استارلایت برای مکان هایی که تاریک هستند و نور کمی دارند مناسب می باشد، اما اگر مکان شما تاریک مطلق هست شاید بهتر باشه از دوربین مداربسته وارم لایت استفاده کنید. جهت اطلاعات بیشتر لطفا با شماره 09303739775 تماس بگیرید.

 7. همایون گفت:

  بسیار ممنونم از مطلب مفیدتون درباره دوربین مداربسته استارلایت خیلی مفید و کامل بود

  1. ایمن موج ثامن گفت:

   🌷🙏

 8. فربد گفت:

  شما دوربین مداربسته استارلایت هم موجود دارید؟

  1. ایمن موج ثامن گفت:

   با سلام و احترام. بله موجود داریم لطفا با شماره 09303739775 تماس حاصل فرمایید.

 9. mohsen گفت:

  سلام. دوربین مداربسته استارلایت در زمانی که محیط تاریک میشه، با استفاده از نور مصنوعی محیط رو روشن میکنه درسته؟

  1. ایمن موج ثامن گفت:

   با سلام و احترام. خیر اون دوربین مداربسته وارم لایت هست که با استفاده از نور مصنوعی محیط رو روشن میکنه.

 10. امیررضا گفت:

  تکنولوژی استارلایت بیشتر برای دوربین مداربسته بولت هست درسته؟

  1. ایمن موج ثامن گفت:

   با سلام و احترام. تکنولوژی استارلایت بر روی دوربین مداربسته دام هم هست، اما دوربین مداربسته بولت با تکنولوژی استارلایت محبوبیت بیشتری دارد.

 11. Hamed گفت:

  سلام شما دوربین مداربسته استارلایت هم موجود دارید؟ اگه دارید ارسال به شهرستان هم دارید؟ ممنونم

  1. ایمن موج ثامن گفت:

   با سلام و احترام. بله، دوربین مداربسته استارلایت موجود داریم و همچنین ارسال به سراسر کشور. می توانید برای خرید دوربین مداربسته استارلایت و یا وارم لایت بر روی لینک زیر کلیک کنید: دوربین مداربسته دید در شب رنگی

 12. ahmad reza گفت:

  ممنون از محتوا کاملتون در رابطه با دوربین مداربسته استارلایت

  1. ایمن موج ثامن گفت:

   🌺🙏

 13. alireza گفت:

  قیمت دوربین مداربسته استارلایت چقدره؟

  1. ایمن موج ثامن گفت:

   با سلام و احترام، برای استعلام قیمت دوربین مداربسته استارلایت می توانید با شماره 09303739775 تماس بگیرید و یا بر روی لینک زیر کلیک کنید: دوربین مداربسته دید در شب رنگی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *