نصب دوربین مداربسته در آسانسور

از جمله نقاط حساس، شلوغ و پر تردد در ساختمان ها، مراکز ها، پاساژ ها و… آسانسور می باشد. نصب دوربین مداربسته در آسانسور جهت پیشگیری از بسیاری حوادث و همچنین ثبت رفت و آمد ها می تواند بسیار مفید عمل کند.

احتمال سرقت، مزاحمت و دیگر مسائل در آسانسور ها بالاست، و به همین علت نصب دوربین مداربسته در آسانسور از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.

همچنین با توجه به این نکته که آسانسور ها راه های ورودی اصلی ساختمان ها به طبقات مختلف آن ها است، با نصب دوربین مداربسته در آسانسور می توانید از ورود و خروج افراد مشکوک به ساختمان ها مطلع شوید و به راحتی آن ها را شناسایی کنید. همچنان شما می توانید رفت و آمد ساکنین و عموم را نیز تحت کنترل داشته باشید.

تجهیزات مورد نیاز نصب دوربین مداربسته در آسانسور

  • دوربین مداربسته
  • دستگاه ظبط
  • کابل های مورد نیاز
  • فرستنده و گیرنده

اتصال دوربین مداربسته در آسانسور به دستگاه ظبط

چالش و مشکل اصلی نصب دوربین مداربسته در اسانسور اتصال دوربین مداربسته به دستگاه ظبط می باشد، به علت متحرک بودن کابین باید دوربین مداربسته و دستگاه ظبط جوری نصب شوند که قطعی ایجاد نشود.

در حالت عادی برای اتصال دوربین مداربسته به دستگاه ظبط تنها نیاز به یک کابل می باشد اما در نصب دوربین مداربسته در آسانسور باید طوری نصب شود که هیچگونه نویز و یا قطعی در ظبط تصاویر ایجاد نشود.

محل نصب دوربین مداربسته در آسانسور

دوربین مداربسته در همه جای کابین می تواند نصب شود اما بهترین محل نصب برای دوربین مداربسته رو به روی در آسانسور می باشد به گونه ای که صورت افراد در هنگام ورود و همچنان دکمه های آسانسور را بتوان ظبط کرد.

کابل کشی دوربین مداربسته در آسانسور

نوع کابل مورد استفاده در دوربین مداربسته آسانسور متفاوت است. در صورتی که از دوربین مداربسته تحت شبکه استفاده می کنید نیاز به یک کابل کواکسیال شبکه دارید، اما در صورتی که از دوربین مداربسته آنالوگ استفاده می کنید نیاز به کابل کواکسیال دارید.

تنها این نکته را فراموش نکنید که باید طول کابل متناسب با اندازه طول مسیر باشد.

نوع دوربین مداربسته مناسب آساسنسور

دوربین مداربسته آسانسور می تواند از نوع دوربین مداربسته آنالوگ یا تحت شبکه باشد. دوربین مداربسته تحت شبکه انتخاب بهتری است زیرا دارای کیفیت بالای تصویر و نرخ فریم بالای آن است و همچنان دوربین مداربسته تحت شبکه از کابل شبکه استفاده می کند و این امر می تواند از نظر نصب دوربین مداربسته در آسانسور راحت تر باشد.

دوربین مداربسته ضد ضرب در آسانسور

دلیل تخریب آسیب دوربین مداربسته آسانسور، در دسترس بودن آنهاستو و به همین دلیل تخریب پذیری آنها بسیار  راحت است.

و به همین دلیل توصیه می شود از دوربین مداربسته ضد ضرب در آسانسور استفاده کنید.

همچنان ظاهر دوربین مداربسته آسانسور نقش کلیدی در جلوگیری از این قبیل حوادث دارد. توصیه می شود از دوربین مداربسته توکار و مخفی استفاده شود.

انتقال وایرلس تصاویر دوربین مداربسته در آسانسور

در این روش سیگنال دوربین مداربسته بی سیم با شبکه وای فای از دوربین مداربسته به مرکز مانیتورینگ ارسال می شود. در صورتی که این روش را انتخاب می کنید می توانید از یک جفت رادیو بی سیم برای انتقال تصویر دوربین وایرلس آسانسور به دستگاه NVR استفاده کنید.

استفاده از این راهکار خیلی توصیه نمی شود، زیرا ممکن است تداخل سیگنال های وای فای با مدارات و کابل های برق آسانسور به وجود آید. همچنین حفظ یک سیگنال وای فای قوی و خوب در کل چاه آسانسور می تواند بسیار چالش بر انگیز باشد.

نکات نصب دوربین مداربسته در آسانسور

بهتر است دوربین مداربسته مورد استفاده در کابین دارای میکروفون نیز باشند تا علاوه بر چهره و طبقه مورد نظر افراد، صدای آنها نیز ظبط گردد. این امر باعث می شود در صورت وقوع حادثه یا جرم در ساختمان این صدا و صحبت های زده شده بین افراد در کابین آسانسور می تواند بسیار مشکل گشا باشد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *