عوامل موثر بر قیمت دوربین مداربسته چیست؟ چه عواملی باعث بیشتر شدن قیمت دوربین مداربسته می شود؟

خرید دوربین مداربسته نیاز به اطلاعات زیادی می باشد، با توجه به این که تنوع این محصولات در بازار بسیار زیاد است و روز به روز نیز بیشتر می شود، انتخاب دوربین مداربسته با قیمت مناسب شاید کار سختی باشد. در این مقاله قصد داریم بدانم عوامل موثر بر قیمت دوربین مداربسته چیست؟

در زمانی که دوربین مداربسته به تازگی وارد بازار شده بود، قیمت دوربین های مداربسته بسیار بالا و غیر منطقی بود، و تنها مراکز مهمی همانند بانک ها، فرودگاه ها انبار های بزرگ و… دوربین مداربسته نصب می کردنند.

 با گذشت زمان استفاده از دوربین مداربسته رواج یافت و قیمت این دوربین ها نیز کم تر شده است. در ادامه قصد داریم 7 عامل موثر بر قیمت دوربین مداربسته را برسی کنیم.

1- برند دوربین مداربسته

نه تنها در دوربین مداربسه بلکه در تمامی محصولات، یکی از مهم ترین عواملی که بر قیمت محصولات تاثیر می گذارد برند آن محصول می باشد. دوربین مداربسته نیز به همین شکل است. هرچه برند دوربین مداربسته معروف تر و محبوب تر باشد قیمت دوربین مداربسته نیز بیشتر می شود.

البته که باید توجه داشته باشید علت این محبوبیت کیفیت و تکنولوژی های بسیاری خوبی است که درون دوربین مداربسته استفاده شده است.

برخی از معروف ترین برند های دوربین مداربسته:

دوربین مداربسته داهوا

دوربین مداربسته هایک ویژن

دوربین مداربسته سامسونگ

دوربین مداربسته سونی

این برند ها تنها 4 تا از معروف ترین برند های دوربین مداربسته می باشند و برند های معروف بیشتری وجود دارد. جهت مطالعه بیشتر بر روی لینک زیر کلیک کنید.

2- تکنولوژی دوربین مداربسته

دوربین های مداربسته دارای تکنولوژی های ساخت مختلفی می باشد که بر روی قیمت آنها تاثیر گذار است. به صورت خلاصه و کلی می توان تکنولوژی ساخت دوربین مداربسته را به سه دسته تقسیم کرد.

دوربین مداربسته آنالوگ:

 از قدیمی ترین انواع دوربین مداربسته می باشد. کیفیت تصویری این دوربین ها آنچنان قابل قبول نمی باشد و برای ذخیره اطلاعات و تصاویر از دستگاه ضبط DVR استفاده می شود.

دوربین مداربسته آنالوگ (HD):

سری جدید دوربین های مداربسته آنالوگ می باشد و کیفیت تصویری آن بهتر و قابل قبول می باشد. همچنان برای ذخیره اطلاعات و تصاویر دوربین مداربسته از دستگاه DVR استفاده می شود.

دوربین مداربسته تحت شبکه (IP):

این دوربین ها به خاطر استفاده از شبکه یا اینترنت دارای کیفیت تصویری بالایی هستند. این دوربین ها برای ذخیره اطلاعات و تصاویر به دستگاه ضبط NVR نیاز دارند.

اگر بخواهیم از قیمت بیشتر تا کمتر این 3 تکنولوژی را مقایسه کنیم به این شکل خواهد شد:

  • دوربین مداربسته تحت شبکه (IP)
  • دوربین مداربسته آنالوگ (HD)
  • دوربین مداربسته آنالوگ
تاثیر تکنولوژی ساخت بر قیمت دوربین مداربسته

3- کیفیت تصویری دوربین مداربسته

کیفیت تصویر دوربین مداربسته یکی از مهم ترین عوامل موثر بر قیمت دوربین مداربسته می باشد. بی شک هرچقدر که کیفیت دوربین مداربسته شما بیشتر باشد قیمت آن نیز بالا تر می رود. دوربین های مداربسته دارای کیفیت تصویری زیادی هستند که بتوانند تمام نیاز های کاربر را برطرف سازند.

برخی از کیفیت تصویری های موجود دوربین مداربسته:

1MP, 2MP, 3MP, 4MP, 5MP, 6MP, 8MP ,12MP

هرچقدر عدد کنار MP بیشتر باشد نشان دهنده کیفیت تصویری بالاتر است.

تاثیر کیفیت تصویر بر قیمت دوربین مداربسته

4- لنز دوربین مداربسته

دو نوع لنز در دوربین های مداربسته وجود دارد

لنز ثابت:

همانطور که از اسم این لنز ها مشخص می باشد، لنز دوربین مداربسته ثابت می باشد و یا به عبارتی دیگر فاصله کنونی دوربین مداربسته ثابت می باشد و قابل تغییر نیست.

لنز وریفوکال:

در این نوع لنز ها شما قادر خواهید بود که فاصله کانونی دوربین مداربسته را به صورت دستی تغییر دهید.

لازم به ذکر است که دوربین هایی که دارای لنز وریفوکال هستند، قیمت بیشتری نسبت به لنز ثابت دارند.

تاثیر لنز بر قیمت دوربین مداربسته

5- جنس بدنه دوربین مداربسته

جنس دوربین مداربسته اکثرا از پلاستیک، فلز و یا ترکیبی از هر دو می باشد. دوربین هایی که دارای جنس بدنه فلزی هستند، در برار ضربات مقاوم تر هستند.

اگر بخواهیم از قیمت زیاد به کم جنس بدنه دوربین مداربسته را بنویسیم:

  • جنس بدنه فلزی
  • جنس بدنه فلزی و پلاستیکی
  • جنس بدنه پلاستیکی
تاثیر جنس بدنه بر قیمت دوربین مداربسته

6- دید در شب دوربین مداربسته

یکی دیگر از عوامل موثر بر قیمت دوربین مداربسته، دید در شب دوربین می باشد. امروزه تمام دوربین های مداربسته دارای قابلیت دید در شب هستند، و دارا بودن قابلیت دید در شب آنچنان تاثیری بر قیمت دوربین مداربسته ندارد.

اما برد دید درشب دوربین مداربسته و دید در شب رنگی بر روی قیمت دوربین مداربسته تاثیر می گذارد.

تاثیر دید در شب در قیمت دوربین مداربسته

7- امکانات دوربین مداربسته

هر دوربین مداربسته می تواند امکانات جدا و خواصی داشته باشد. این امکانات بر قیمت دوربین مداربسته تاثیر می گذارد.

شما عزیزان باید با توجه به نیاز خود از دوربین مداربسته، مناسب ترین دوربین را انتخاب کنید، شاید داشتن یک سری امکانات برای شما کار آمد نباشد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.