دوربین شارژی

در سیستم های حفاظتی دوربین ها نیاز به یک کابل برق برای تامین برق خود دارند و برخی از افراد از هزینه نصب و کابل کشی آن ها را دوست ندارند. به همین منظور امروز می خواهیم در این مقاله دوربین مداربسته شارژی را به شما معرفی کنیم، این نوع دوربین ها دیگر نیازی به کابل برق ندارند.

همانطور که از نام آن مشخص است این نوع دوربین ها نیازی به کابل برق ندارند و برق مورد نیاز خود را از طریق باتری های قابل شارژ تامین می کنند.

بر اساس نحوه شارژ شدن باتری ها، این دوربین ها به دو دسته تقسیم می شوند:

1- دوربین ها ای که به صورت پک باتری قابل شارژ استفاده می شود:

در این مدل شما چندین پک باتری قابل شارژ همراه خود دارید که باید آن ها را هر چند وقت یک بار عوض کنید و پک باتری استفاده شده را دوباره شارژ کنید.

2-دوربین ها ای که مستقیما شارژ می شوند مانند گوشی همراه:

در این مدل، دوربین دقیقا همانند گوشی شما عمل می کند و هنگامی که شارژ باتری آنها کم می شود باید آن را شارژ کنید. اگر برایتان دشوار است که همیشه حواستان به شارژ دوربین مداربسته باشد می توانید از دوربین مداربسته خورشیدی نیز استفاده کنید که برق مورد نیاز خود را از خورشید می گیرد.

قیمت دوربین مداربسته شارژی

قیمت دوربین مداربسته شارژی هزینه بسیار بیشتری از دوربین های معمولی دارد، شما با خرید این نوع دوربین ها دیگر به کابل برای انتقال اطلاعات و یا کابل برق نیاز نخواهید داشت. همچنین دیگر مشکلی برای نصب و کابل کشی نخواهید داشت و به همین علت قیمت دوربین مداربسته شارژی تقریبا دو برابر دوربین های معمولی می باشد.

طول عمر باتری دوربین مداربسته شارژی

طول عمر هر باتری فرق می کند و این که از چه مارکی استفاده می کنید اهمیت بسیاری دارد اما به صورت کلی طول عمر باتری بین 2 تا 6 ماه است با توجه به میزان استفاده شما این عدد به صورت دقیق تامین می شود برای مثال اگر بخواهید از دوربین به صورت مداوم استفاده کنید باتری های آن را باید هر 2 یا3 ماه عوض کنید.

طول عمر باتری دوربین شارژی

محل مناسب نصب دوربین مداربسته شارژی

شکل و ضاهر این دوربین ها دقیقا همانند باقی دوربین ها است و به همین علت دوربین را در هر نقطه ای که بخواهید می توانید نصب کنید فقط به این نکته توجه کنید که اگر دوربین را در ارتفای زیاد نصب کنید می تواند هنگام تعویض باتری ها به مشکل بخورید.

این مدل از دوربین ها خیلی مناسب به فضای بیرونی نیستند و  برای فضاهای بسته و داخلی طراحی شده اند، البته مدل هایی از این دوربین ها وجود دارد که مناسب فضای بیرونی باشد و در صورت نیاز می توانید از آن استفاده کنید.

ذخیره سازی تصاویر دوربین مداربسته شارژی

در بیشتر مواقع در این مدل از دوربین ها ذخیره سازی در دستگاه ضبط صورت نمی گیرد، بلکه با استفاده از کارت میکرو SD به عنوان ذخیره سازی تصاویر استفاده می کند.

همچنان این مدل دوربین ها دارای وای فای نیز هستند که می توانید با استفاده از آن تصاویر را به گوشی موبایل خود ارسال کنید، تا تصاویر را از روی گوشی خود ببینید.

دوربین مداربسته شارژی مناسب برای کجاست؟

این نوع دوربین ها اکثرا برای مناطقی که برق ندارند یا دسترسی به آن سخت است. با این حال نظارت و وجود دوربین مداربسته در آن اهمیت بالایی داشته باشه مناسب است.

در برخی از مواقع نیز از دوربین شارژی به عنوان پشتیبان از دوربین های اصلی در هنگام قطعی برق و یا برخی مشکلات استفاده می شود.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *