رفع ایراد سیستم دوربین

یکی از مسائلی که افراد دارای سیستم دوربین مداربسته باید آن را بدانند عیب یابی دوربین مداربسته و رفع مشکل آن است. ما در این مقاله سعی داریم مشکلات رایج دوربین مداربسته را توضیح و راهکار های آن را به شما بگوییم. توجه داشته باشید که بعضی از مشکلات نیاز به تعمیر و بازدید تخصصی دارد، و ما فقط مشکلات فنی کوچک را مورد برسی قرار می دهیم.

تار شدن تصاویر دوربین مداربسته

اگر همیشه تصاویر ضبط شده تار باشد این یک مشکل تخصصی است و نیاز به برسی مختصص دارد، اما اگر فقط در ساعاتی از روز تصاویر شما تار می شود باید تنظیمات آیریس لنز دوربین مداربسته برسی شود. همچنین می تواند از محل نصب  دوربین مداربسته نیز باشد، محل نصب دوربین مداربسته باید متناسب با نور محیط انجام شود.

داشتن نویز در تصاویر دوربین مداربسته

این مشکل می تواند از سوکت های BNC باشد. شما با چک کردن این سوکت و اتصال درست آن و یا تعویض آن می توانید این مشکل را حل کنید.

اگر همچنان مشکل شما رفع نشده است، مشکل می تواند از کابل کواکسیال شما نیز باشد. به این نکته نیز توجه کنید که طول هر کابل باید متناسب با کیفیت و شیلد آن انتخاب شود، در صورتی که مسیر کابل کشی شما زیاد باشد باید از کابل با کیفیت و شیلد عالی استفاده کنید.

نزدیک بودن کابل تصویر به کابل های برق نیز می تواند در تصویر نویز ایجاد کند به همین دلیل پیشنهاد می کنیم در هنگام نصب از داکت برای سیم کشی استفاده کنید و یا تا حد ممکن از کابل های برق فاصله بگیرید.

قطع شدن تصویر دوربین مداربسته

این نیز یک مشکل تخصصی می باشد و بهتر است از متخصص برای رفع این مشکل کمک بگیرید.

این مشکل می تواند علت های گوناگونی داشته باشد در مرحله اول از اتصال تغذیه دوربین مداربسته یا کابل تصویر مطمعن شوید.

همچنین این مشکل می تواند از تنظیمات دستگاه ضبط شما نیز باشد. توصیه می شود اگر تنظیمات خاصی بر روی دستگاه خود اعمال نکرده اید تنظیمات دستگاه را به حالت کارخانه بازگردانید.

احتمال خرابی دوربین مداربسته نیز وجود دارد.

نمایش ندادن تصاویر ضبط شده

برای عیب یابی این مشکل باید به سراغ هارد دیسک دستگاه ضبط خود بروید. در سیستم های قدیمی وقتی هارد دیسک پر می شود ضبط دوربین مداربسته نیز متوقف می شود و دیگر قادر به نگهداری تصاویر نخواهد بود.

اگر مشکل شما این نبود بهتر است از یک متخصص کمک بگیرید زیرا باید دستگاه ضبط خود را باز و از اتصالات و سالم بودن هارد دیسک خود مطمعن شوید.

نمایش ندادن تصویر

اگر هیچ کدام از دوربین ها تصویر نداشتند می تواند مشکل از موارد زیر باشد:

 

  • برنامه را به آخرین نسخه ارتقا بدید، تا برنامه با دستگاه سازگار شود.
  • با برگرداندن سیستم خود به تنظیمات کارخانه درجه روشنایی تصویر به درستی تنظیم می شود.
  • سیگنال ورودی ضعیف و یا وجود ندارد.
  • فیش نری آداپتور را چک کنید، سری فیش بسیار حساس است و می تواند با کوچک ترین ضربه به مشکل بخورد.

نداشتن صدا

اگر سیستم دوربین مداربسته شما قادر به ضبط صدا است اما در نمایش هیچ صدایی نداشته باشید ممکن است مشکلات زیر وجود داشته باشد:

 

  • کابل صدا خراب شده باشد.
  • دستگاه دچار نقص فنی شده باشد.
  • تغذیه میکروفون به مشکل خورده باشد.
  • کانال های مشابه ورودی تصویر نداشته باشد.
  • تنظیمات سیستم درست نمی باشد و امکان پخش صدا وجود ندارد.

تخصص در عیب یابی دوربین مداربسته

در این مقاله سعی کردیم کلی ترین و ساده ترین روش ها برای عیب یابی سیستم دوربین مداربسته را شرح دهیم. عیب یابی و رفع مشکل سیستم های دوربین مداربسته نیاز به تخصص و تجربه بالایی دارد.

اگر با کمک گرفتن از این مقاله نتوانستید مشکل خود را حل کنید نیاز به یک متخصص در این زمینه دارید که می توانید با تیم ایمن موج ثامن برای عیب یابی و رفع مشکل در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *