میکروفون دوربین مداربسته

به طور کلی سیستم های حفاظتی دوربین مداربسته تنها قابلیت ضبط تصویر را دارند و تنها چند مدل دوربین در ایران وجود دارد که قابلیت ضبط صدا را به صورت پیش فرض نیز دارند که به آنها دوربین مداربسته میکروفون دار می گویند. البته این نکته را فراموش نکنید که شما نمی توانید این مدل را به راحتی خریداری کنید و از آن استفاده کنید بلکه قبل آن باید مجزو های لازم برای نصب دوربین مداربسته با قابلیت ضبط صدا و یا میکروفون دار را بگیرید.

نصب سیستم ضبط صدا بدون اطلاع رسانی آن به افراد درون آن ساختمان یا شرکت غیر قانونی می باشد و دارای مجازات است.

نصب میکروفون در انواع دوربین مداربسته مختلف است برای مثال برای نصب میکروفون در دوربین مداربسته آنالوگ میکروفون مستقیما به دستگاه ضبط DVR وصل می شود. و یک سیگنال آنالوگ بین میکروفون و دستگاه DVR منتقل می شود.

در دوربین مداربسته تحت شبکه برعکس دوربین های آنالوگ می باشد یعنی میکروفون به دوربین مداربسته وصل می شود اما باز هم ضبط صدا توسط دستگاه ضبط NVR انجام می شود.

محدودیت تعدا میکروفون قابل اتصال به دستگاه بستگی به تعداد ورودی های صدا تبعیه شده بر روی دستگاه دارد; و این نکته برای هر دو نوع دوربین آنالوگ و دوربین تحت شبکه می باشد.

انواع میکروفون دوربین مداربسته

انواعی گوناگونی از میکروفون ها در دوربین مداربسته وجود دارد:

میکروفون باکس: نوعی میکروفون که به شکل مستطیل می باشد و همچنین دارای یک پیچ برای تنظیم صدا بر روی خود دارد.

میکروفون باکس

میکروفون سوزنی: یک میکروفون کوچک که به میکروفون مخفی نیز معروف است، زیرا به علت کوچیک بودن آن به راحتی می توان آن را پنهان کرد.

میکروفون سوزنی

میکروفون گلفی: همناطور که از اسم آن پیداست یک میکروفون بسیار شبیه به توپ گلف می باشد از سری ویژگی های این میکروفون کم حجم و سبک بودن آن است.

میکروفون گلفی

نحوه دسترسی به صداهای ضبط شده

برای دسترسی و شنیدن به صداهای ضبط شده بهترین راه استفاده از کابل HDMI، مانیتور و اسپیکر می باشد. اگر امکان انجام این راه را ندارید می توانید از یک تبدیل AV به فیش مادگی 9 میلی متری هندزفری استفاده کنید.

قابلیت تنظیم صدا

برای تنظیم کردن صدای ضبط شده می توانید از میکروفون ولوم دار استفاده کنید، این نوع میکروفون ها دارای قابلیت تنظیم صدای ضبط صدا هستند که این قابلیت با استفاده از پیچ بر روی ساختار آنها قرار گرفته است صورت می گیرد.

نصب میکروفون در چه سیستم هایی ممکن است؟

در جواب به این سوال باید گفت تقریبا بر روی تمامی سیستم های حفاظتی امکان نصب میکروفون روی دوربین مداربسته و یا دستگاه های ضبط وجود دارد. اما چند مدل از دوربین ها وجود دارد که به صورت پیش فرض دارای میکروفون داخلی هستند، اگر از این نوع دوربین ها استفاده می کنید دیگر نیازی به تجهیزات زیادی ندارید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *