مصرف اینترنت دوربین مداربسته چقدر است؟ نحوه محاسبه و کاهش آن

بسیاری از افرادی که از دوربین مداربسته استفاده می کنند، می توانند با استفاده از نرم افزار انتقال تصویر، تصاویر دوربین مداربسته خود را بر روی موبایل خود به صورت آنلاین تماشا کنند. به همین دلیل بسیاری از افراد این سوال برایشان به وجود می آید که: میزان مصرف اینترنت دوربین مداربسته چقدر است؟

توجه داشته باشید که تماشا کردن تصاویر دوربین مداربسته با استفاده از دستگاه DVR یا NVR نیازی به اینترنت ندارد، و تنها زمانی که تصاویر دوربین مداربسته را در موبایل یا تبلت خود مشاهده می کنید، نیاز به اینترنت دارید؛ و در صورتی که در طول روز، تنها چند دقیقه تصاویر دوربین مداربسته خود را به صورت آنلاین مشاهده می کنید، هیچ نگران میزان حجم اینترنت خود نباشید، زیرا حجم مصرفی شما در این شرایط بسیار کم و ناچیز است.

مصرف اینتنرت دوربین مداربسته چقدر است

تعداد دوربین مداربسته

بی شک اولین و مهم ترین عامل موثر در میزان مصرف اینترنت دوربین مداربسته، تعداد دوربین مداربسته موجود است، و هرچقدر که تعداد دوربین های شما بیشتر باشد، میزان مصرف اینترنت نیز بیشتر می شود.

کیفیت دوربین مداربسته

هرچقدر کیفیت تصویری دوربین های مداربسته شما بیشتر باشد، میزان حجم مصرفی بیشتر خواهد شد.

کیفیت تنظیم شده

در نرم افزار های انتقال تصویر، شما می توانید کیفیت مورد نطر خود را تنظیم کنید تا بر روی همان کیفیت تصاویر را نمایش دهد، و هرچقدر که کیفیتی که انتخاب می کنید بالا تر باشد، میزان حجم مصرفی اینترنت شما بیشتر می باشد.

تعداد فریم بر ثانیه (FPS)

تعداد فریم بر ثانیه یا همان FPS دوربین مداربسته بر میزان حجم مصرفی اینترنت تاثیر مستقیم دارد.

انتقال صدا

اگر دوربین مداربسته شما، میکروفون داشته باشد می توانید به صورت همزمان تصاویر و صدای محیط خود را ببیند، و در این صورت میزان حجم مصرفی اینترنت بیشتر می شود.

فرمت فشرده سازی

دوربین های مداربسته دارای یک سری فرمت های فشرده سازی هستند، از جمله این فرمت ها می توان به H.264، H.265، H.264+ و H.265+ اشاره کرد. و هرچقدر که فرمت فشرده سازی دوربین مداربسته شما بهتر و بیشتر باشد، میزان حجم مصرفی اینترنت شما نیز کمتر خواهد شد.

محاسبه میزان مصرف اینترنت دوربین مداربسته

برای محاسبه میزان مصرف اینترنت در دوربین مداربسته، یک سری نرم افزار مخصوص وجود دارد، که میزان مصرف اینترنت شما را محاسبه می کند، در ادامه این بخش بهترین نرم افزار برای محاسبه میزان مصرف اینترنت را برای تمامی سیستم عامل ها بازگو می کنیم.

گوشی اندروید

با توجه به اینکه حدود 80 درصد کاربران دارای گوشی اندروید هستند، می خواهیم در اولین قدم نرم افزار محاسبه میزان مصرف اینترنت دوربین مداربسته را برای گوشی های اندرویدی معرفی کنیم.

نرم افزار اینترمتر

نرم افزار اینترمتر یک نرم افزار ایرانی می باشد، با استفاده از آن می توانید به ساده ترین حالت ممکن، میزان مصرف اینترنت دوربین مداربسته خود را به صورت ساعتی، روزانه، هفتگی، ماهانه و سالانه مشاهده کنید.

توجه داشته باشید که این نرم افزار میزان مصرف اینترنت کل گوشی شما را نشان می دهد و برای دیدن میزان مصرف اینترنت دوربین مداربسته، باید میزان مصرف اینترنت، نرم افزار انتقال تصویر دوربین مداربسته خود را که مشاهده کنید.

برای دانلود این نرم افزار بر روی دکمه زیر کلیک کنید:

گوشی IOS

دومین نرم افزاری که می خواهیم معرفی کنیم، مخصوص گوشی های آیفون یا IOS می باشد.

نرم افزار DataFlow

اگر شما گوشی آیفون دارید برای محاسبه میزان مصرف اینترنت دوربین مداربسته خود می توانید از نرم افزار DataFlow استفاده کنید، با استفاده از این نرم افزار می توانید میزان مصرف اینترنت گوشی و دوربین مداربسته خود را برسی کنید.

برای دانلود این نرم افزار بر روی دکمه زیر کلیک کنید:

نرم افزار DataFlow

ویندوز

اگر نرم افزار انتقال تصویر خود را بر روی لپ تاپ یا سیستم نصب کردید، و می خواهید میزان مصرف اینترنت دوربین مداربسته خود را محاسبه کنید، باید نرم افزار NetWorx را استفاده کنید.

نرم افزار NetWorx

نرم افزار NetWorx همانطور که گفتیم، یک نرم افزار برای محاسبه میزان مصرف اینترنت برای لپ تاپ یا سیستم می باشد، با استفاده از این نرم افزار می توانید میزان مصرف اینترنت دوربین مداربسته خود را محاسبه کنید.

برای دانلود این نرم افزار بر روی دکمه زیر کلیک کنید:

نرم افزار NetWorx

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *