استاندارد IK10

استاندارد IK10 در دوربین مداربسته چیست؟


استاندارد IK10 برای اندازه گیری میزان ایستادگی دوربین مداربسته و دیگر تجهیزات الکترونیکی از دو استاندارد جهانی استفاده می شود، یکی از آنها استاندارد IP است که میزان ایستادگی دوربین مداربسته در برابر نفوذ آب گرد و غبار را مشخص میکند و دومی استاندارد IK10 است که میزان ایستادگی دوربین مداربسته در برابر ضربه های فیزیکی را مشخص می کند.

 

وقتی دوربین مداربسته در برابر ضربه ایستادگی لازم را نداشته باشد و آسیب ببیند امکان از بین رفتن اطلاعات تصاویر ضبط شده دوربین مداربسته وجود دارد پس، ایستادگی بالای دوربین مدار بسته از نظر فیزیکی به نوعی، ضامن حفاظت از اطلاعات ضبط شده توسط دوربین مداربسته است.

 

برای نصب دوربین مداربسته در فضای باز بهتر است تا دوربین مداربسته ایستادگی در برابر ضربه، رطوبت، گرد، غبار و ضد آب باشد تا در محیط بیرون که در معرض گرد و خاک برف و باران هست دچار مشکل نشود و به بهترین نحو کارکرد خود را انجام دهد.

 

دارا بودن کد استاندارد IK10 به منظور داشتن ایستادگی است و عدد بعد از آن به معنای میزان ایستادگی دوربین مداربسته در برابر ضربه است.

بر روی اغلب دوربین ها استاندارد IK10 درج شده که به معنای ایستادگی در برابر جسم سخت 5 کیلوگرمی است که از فاصله 40 سانتی متری وارد شده می شود.

 

دوربین های دارای این استاندارد، اصطلاحا «وندال پروف» خوانده می شوند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *