تکنولوژی WizSense داهوا چیست؟ قابلیت ها و تاثیر WizSense

تکنولوژی WizSense توسط کمپانی دوربین مداربسته داهوا طراحی و ایجاد شده که در مباحث هوش مصنوعی و بحث‌های نرم افزاری مورد استفاده قرار می‌گیرد. این تکنولوژی از سیستم یادگیری عمیق پیروی می‌کند و در سیستم‌های مختلف نظیر سیستم‌های نظارت تصویر می‌توان با هوشمندسازی آن، از این قابلیت بهره برد. تکنولوژی WizSense داهوا این امکان را می‌دهد تا شما از خطاهای احتمالی فاصله گرفته و با استفاده از هوش مصنوعی بتوانید به نتیجه دلخواه دست یابید.

خطا و اشتباه از طرف اپراتور و افراد بسیار زیاد است که می‌تواند مشکلات بسیاری را به وجود می‌آورد. در اتاق سیستم کنترل و سیستم‌های نظارت تصویری، بیشتر افراد تمرکز خود را از دست می‌دهند و نمی‌توانند به‌خوبی روی تصاویر تمرکز نمایند. این مشکل می‌تواند خطرات بسیاری را به همراه  داشته باشد. در این شرایط و با بهره بردن از  تکنولوژی WizSense داهوا می‌توان از میزان خطاهای احتمالی جلوگیری کرد.

پاسخ کمپانی dahuasecurity در جواب What is WizSense؟

Launched by Dahua Technology, WizSense is a series of wide range AI products and solutions that adopt independent AI chip and deep learning algorithm. It can recognize human and vehicle in an image with high accuracy, enabling users to focus on real targets. WizSense focuses on human and vehicle, benefiting everyone with intelligent functions, simple configuration and inclusive products.

بنر طراحی شده برای تکنولوژی WizSense داهوا با تم رنگی آبی

در حقیقت تکنولوژی WizSense داهوا مجموعه‌ای گسترده از محصولات AI است. به این معنا که این تکنولوژی بر پایه هوش مصنوعی بوده و طریقه اجرایی آن بر مبنای الگوریتم مربوط به یادگیری عمیق است. زمانی که از تکنولوژی WizSense داهوا استفاده می‌کنیم، تمامی اشیاء، ماشین‌ها، انسان‌ها و… قابل تشخیص هستند و می‌توان در یک تصویر یا دید، آن‌ها را تشخیص داد. در این شرایط می‌توان بر نیازهای خود و هدف اصلی خود تمرکز کرد. تکنولوژی WizSense داهوا می‌تواند تصاویر و فیلم‌ها را با دقت بالا و به‌صورت هوشمند مورد بررسی قرار دهد.

زمانی که از تکنولوژی WizSense داهوا استفاده می‌کنیم می‌توانیم امکانات بسیاری را در دست داشته باشیم. از سری مزایایی این تکنولوژی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

استفاده از تراشه Al

به‌دلیل استفاده از تراشه Al و همچنین بهره بردن از الگوریتم یادگیری عمیق می‌توان از مزایای بسیاری استفاده کرد. در این شرایط هشدارهای دقیق و هوشمندانه‌ای از طرف این تکنولوژی ارائه می‌شوند که به‌دلیل جداسازی انسان از اشیاء یا وسایل نقلیه هستند.

قابلیت SMD Plus

  • در این تکنولوژی می‌توان از امکاناتی نظیر Smart Motion Detection) SMD Plus) بهره برد و شرایط برای فعال‌سازی این گزینه مهیا است.

ارسال آلارم در مدت زمانی کم

شرایط برای ارسال آلارم در مدت زمانی کم و همچنین شرایط برای تشخیص اتفاقات رخ داده در محیط و اطراف وجود دارد.

قابلیت تلفیق با دوربین مداربسته حرارتی

اگر تکنولوژی WizSense داهوا با دوربین‌های حرارتی یکپارچه و تلفیق شود، می‌تواند شرایط و محیط پالایشگا‌ه‌ها، محیط‌های نظامی، کارخانه‌جات و... را به دقت مورد نظارت قرار دهد.

کنترل بهتر شرایط آتش‌سوزی

  • یکی از مزایای مهم در تکنولوژی WizSense داهوا، کنترل بهتر شرایط و محیط برای جلوگیری یا پیشگیری از آتش‌سوزی است.

دقت بالا برای جستجو

با دقت بالا و تا حدود 98 درصد می‌توان جستجو برای بازپخش تصاویر را در اختیار داشت.

صرفه جویی در پهنای باند

شرایط برای صرفه‌جویی تا 50 درصد در پهنای باند و فضای ذخیره‌سازی فراهم است.

محافظت از حریم خصوصی

از حریم خصوصی محافظت می‌شود و در برابر حملات می‌توان از این سیستم دفاع کرد.

قابلیت ‌های تکنولوژی WizSense داهوا

یکی از قابلیت‌های تکنولوژی WizSense داهوا، پیش‌بینی وقایع و رویدادها است. در این فناوری می‌توان شاهد SMD Plus، Parameter Protection و Face Recognition بود که می‌تواند آنالیز درستی از وقایع و اتفاقات پیرامون خود داشته باشد و بهترین هشدار را ارائه دهد. همچنین یکی دیگر از قابلیت‌های تکنولوژی WizSense داهوا، وجود SMD Plus است. تشخیص حرکت هوشمند می‌تواند با توجه به یادگیری‌های عمیق صورت گرفته، حرکت اشیاء و وسایل نقلیه را تجزیه‌وتحلیل کند و از این طریق می‌تواند بر عملکرد و حرکات پیرامون خود تمرکز پیدا کرده و آن‌ها را زیر نظر داشته باشد تا بتواند در زمان مناسبی به تهدیدات پاسخ دهد.

مراقبت از محیط پیرامون به این صورت است که در تکنولوژی WizSense داهوا می‌توان دو قابلیت و ویژگی نظیر Tripwire و Area intrusion را شاهد بود. تمامی حرکات ثبت می‌شوند و اگر رویداد یا اتفاقی خارج از برنامه صورت گیرد، هشدار اعلام و آلارم به صدا درمی‌آید.

بنر گرافیکی برای معرفی تکنولوژی WizSense داهوا

محصولات تکنولوژی WizSense داهوا

محصولات مختلفی جزء تکنولوژی WizSense داهوا هستند که می‌توان باتوجه به نیاز خود یکی از آن‌ها را تهیه کرد. همچنین وجود دوربین حرارتی در این محصولات باعث شده تا از کامل‌ترین سیستم مراقبتی استفاده نماید. یکی از محصولات IPC-HFW3549E-AS-LED نام داشته که دوربینی است که می‌تواند تصاویری تمام رنگی را ضبط کند. این دوربین تحت شبکه بولت بوده و از میکروفون داخلی و خارجی بهره برده است. باتوجه به این می‌توان شاهد ضبط صدای اطراف بود.

یکی دیگر از محصولات کاربردی NVR2216-I نام داشته که 16 کانال دارد. این دستگاه ذخیره‌سازی تحت شبکه (NVR) را دارا است و می‌تواند از دو عدد هارد 8 ترابایتی پشتیبانی نماید. در این محصول می‌توان شاهد وجود تکنولوژی هوش مصنوعی بود که می‌تواند از 16 کانال موجود، موارد مراقبتی و نظارتی و همچنین تشخیصی را به نحو احسنت اجرا و ذخیره کند. دو کانال موجود برای بررسی امنیت و چهار مورد از آن‌ها نیز برای بررسی و تشخیص حرکات هستند.

سخن پایانی

بهره‌مندی از تکنولوژی WizSense داهوا راه حلی مناسب برای جلوگیری از وارد آمدن خسارات مالی و جانی است. زمانی که از تکنولوژی WizSense داهوا استفاده می‌کنیم می‌توانیم از خطاهای احتمالی جلوگیری کرده و راندمان کاری خود را افزایش دهیم. در این تکنولوژی که از هوش مصنوعی استفاده شده می‌توان بهترین تشخیص را از محیط پیرامون و وقایع به دست آورد. این تکنولوژی در کنار دوربین حرارتی می‌تواند شرایطی را برای پالایشگاه‌ها، کارخانه‌جات و… فراهم کند تا از مشکلات و خطرات دور بمانند و آن‌ها را تحت کنترل داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *