تکنولوژی AcuSense هایک ویژن

بالا بردن امینت یکی از مسائل مهم و حیاطی است که به حفظ جان و مال ما منتهی می‌گردد. در این راستا شرکت‌های مختلفی نظیر HikVision در صدد آن هستند تا بتوانند امنیت را به بهترین نحو برقرار نمایند. تکنولوژی AcuSense دوربین مداربسته هایک ویژن با به کارگیری هوش مصنوعی می‌تواند به افراد کمک شایانی کند. تکنولوژی AcuSense هایک ویژن یکی از رویدادهای جدیدی است که به تازگی روانه بازار شد. با بهره بردن از این تکنولوژی می‌توان از امکانات بسیاری برخودار گردید که باعث عدم ایجاد مشکل و خطر خواهند شد.

طرحی از تکنولوژی AcuSense هایک ویژن روی یک بک گراند سفید با متن Hikvision AcuSense Cameras

زمانی که صحبت از تکنولوژی AcuSense هایک ویژن به میان می‌آید می‌توان شاهد تجزیه‌وتحلیل عینی و واقعی در همان زمان بود. به این معنا که در لحظه شما می‌توانید نتایج تحلیل این سیستم را شاهد باشید. در این تکنولوژی می‌توان به‌طور کاملا هوشمند رفتار و حرکات اشیاء، اجسام، انسان و… را شناسایی و بررسی نمود. پس می‌توان به‌راحتی هدف مورد نظر را برای سیستم تعریف کرده و باتوجه به آن، نتایج را استخراج نمود. در تکنولوژی AcuSense هایک ویژن از هوش مصنوعی استفاده شده که از الگوریتم یادگیری عمیق بهره برده شده است. در این روش برای سیستم حرکات طبیعی مانند افتادن برگ را از حرکت انسان و… جدا کرده‌اند که همین موضوع باعث می‌شود تا امکان خطا برای این تکنولوژی کاهش یابد.

در این تکنولوژی اگر نوع حرکات و نفوذ اجسام غیرعادی باشد، زنگ هشدار به صدا درمی‌آید. همچنین در زمان ذخیره‌سازی از طبقه‌بندی می‌توان پیروی کرد. فیلم‌های مربوط به اشیاء در یک دسته و فیلم مربوط به انسان‌ها در دسته دیگر قرار دارند.

نحوه تحلیل در دوربین تکنولوژی AcuSense

در زمان تجزبه‌وتحلیل می‌توان شاهد دو دسته کلی بود که یکی رویدادهای مهم است و دیگری را می‌توان تشخیص حرکت اعلام کرد. در این شرایط دوربین فریم‌های متوالی در فیلم را با یکدیگر مقایسه می‌کند تا به نتیجه مد نظر دست یابید. یکی از مزایای تکنولوژی AcuSense این است که اگر به‌صورت عمدی فردی دوربین را بپوشاند، می‌تواند به شما یا مرکز اعلام کند که دستکاری در دید دوربین صورت گرفته است.

همچنین اگر زاویه دید دوربین تغییر نکند و فردی قصد تغییر جهت دید دوربین را داشته باشد، به فرد یا مرکز اعلام خطر خواهد کرد. آلارم صوتی در تکنولوژی AcuSense می‌تواند به شما هشدار دهد و خطرات پیش‌رو را اعلام نماید. همچنین می‌توان پیام صوتی مورد نظر را در آن ایجاد کرد تا در زمان خطر از آن پیام پیروی کند. برای مثال می‌توان از پیام “این منطقه محافظ شده است” استفاده کرد.

تصویری از محصولات هایک ویژن که دارای تکنولوژی acusens هستند.

ویژگی های تکنولوژی AcuSense

در این تکنولوژی می‌توان مزایای بسیاری را شاهد بود که به شما در افزایش امینت کمک شایانی می‌کنند. یکی از ویژگی‌های بارز در تکنولوژی AcuSense این است که می‌توان باتوجه به هدف خود، فیلم موجود را بررسی نموده و ردیابی مناسبی را انجام داد. با بهره بردن از تکنولوژی AcuSense می‌توان هدف خود را برای سیستم تعریف کرد تا تنها محدوده مشخصی را برای شما ترسیم نماید. به این معنا که اگر شما تمایل نداشته باشید که در محدوده‌ای شیء یا فردی قرار بگیرد، می‌توانید آن محدوده را برای سیستم تعریف کنید تا در صورت وجود جسم خارجی، آن را به شما اعلام دارد.

باید توجه داشته باشید که این شرایط برای عبور حیوانات، وجود نور اضافه و… قابل کنترل بوده و برای این موارد اعلام هشدار انجام نمی‌گیرد. تکنولوژی AcuSense قابلیت این را دارد که بتوان محدوده زمانی برای حضور جسم خارجی تعریف کرد. معمولا افراد 5 ثانیه برای آن در نظر می‌گیرند و پس از طی شدن این زمان می‌توان شاهد هشدار بود.

از دیگر ویژگی‌ها و مزایای تکنولوژی AcuSense می‌توان به تماس تلفنی اشاره کرد. زمانی که خطری وجود داشته باشد یا مشکلی ایجاد شود، تکنولوژی AcuSense با شما تماس گرفته و خطر را اعلام می‌کند. یکی از ویژگی‌های این تکنولوژی وجود شرایط برای تعیین خط عبور است. در این ویژگی شما می‌توانید خط مورد نظر را برای سیستم تعریف کنید. اگر بخواهید افراد از خطی وارد نشده یا از آن خط عبور نکنند، می‌توان از این تکنولوژی استفاده کرد و در زمان عبور افراد از خط تعیین شده می‌توان شاهد اعلام هشدار بود.

قابلیت‌ های تکنولوژی AcuSense

زمانی که از تکنولوژی AcuSense در دوربین‌ها استفاده می‌کنید می‌توانید قابلیت‌ها و امکانات بسیاری را شاهد باشید. این قابلیت‌ها به شما این امکان را می‌دهند تا به‌راحتی و با آرامش به کارهای خود ادامه داده و نگران محل کار، ساختمان، مغازه و… نباشید. قابلیت‌هایی که با آن‌ها روبه‌رو می‌شوید به شرح زیر هستند:

  • شرایط برای ارسال کردن فیلم‌ها از طریق وایرلس یا کابل فراهم است.
  • میکروفون و بلندگوی داخلی در آن وجود دارد که 120 دسی بل است.
  • سنسور حرارتی PIR از قابلیت‌های این تکنولوژی به حساب می‌آید.
  • ضدآب، ضدگردوغبار و… از مزایای دوربین AcuSense به شمار می‌روند.
  • از هارد برای ذخیره نمودن تصاویر پشتیبانی می‌شود.
طرحی از معرفی قابلیت ها و ویژگی های تکنولوژی acusens

سخن پایانی

تکنولوژی AcuSense نیز یکی از تکنولوژی‌های به‌روز است که می‌توان به‌راحتی به آن اعتماد کرده و در دوربین‌های مداربسته از این تکنولوژی بهره برد. زمانی که این تکنولوژی به کار گرفته می‌شود می‌توان از امکانات آن استفاده کرده و بایدها و نبایدهای بسیاری را برای آن تعریف نمود. همچنین زمانی که دید دوربین کم می‌شود یا زاویه دید آن تغییر می‌کند به شما هشدار می‌دهد که خطری وجود داشته و فردی این اعمال را اجرایی کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *