محافظ برق مداربسته

در واقع محافظ برق دوربین مداربسته تنها برای سیستم های حفاظتی مورد استفاده نمی گیرد بلکه برای تمامی دستگاه‌های الکترونیکی که منبع تغذیه آنها از برق باشند مورد استفاده قرار میگیرد، زیرا همیشه در معرض خطر نوسات برق، کاهش یا اوج ولتاژ و… هستند. و این خطرات می تواند خسارات جبران ناپذیری را به دستگاه های شما وارد کنند. به همین علت می توانید با استفاده از انواع محافظ برق از تجهیزات دوربین مداربسته خود محافظت کنید.

یکی از روش های کاهش آسیب دیدگی دوربین مداربسته بر اثر نوسانات برق استفاده کردن از دستگاه UPS است.

دستگاه UPS با ذخیره انرژی برق در خود و استفاده از آن در هنگام قطعی برق نه تنها باعث می شود در هنگام قطعی برق دوربین مداربسته به ضبط تصاویر ادامه دهد، بلکه امکان محافظت از تجهیزات برق را نیز به شما می دهد.

محافظ برق استابلایزر

در واقع دستگاه استابلایزر وظیفه تنظیم ولتاژ را برعهده دارد. و یا به زبانی دیگر در صورت وقوع افت و یا نوسانات ولتاژ ها آن را شناسایی می کند و سپس برطرف می سازد، و اجازه نمی دهد که نوسانات برق به دوربین مداربسته انتقال پیدا کند. در نتیجه از وارد شدن خسارات احتمالی جلوگیری می کند.

در استفاده از دستگاه استابلایزر یک نکته نیز وجود دارد و این آن است که در هنگام وقوع افت یا نوسانات ولتاژ، دستگاه ضبط DVR یا NVR را برای چند لحظه خاموش می کند و سپس دوباره روشن می کند. در هنگام روشن شدن دستگاه ضبط تا زمانی که نام کاربری و رمز عبور را وارد نکنید، دستگاه شروع به ضبط تصاویر نمی پردازد. و این ممکن است چندین ساعت از ضبط تصاویر را از دست بدهید.

محافظ برق دوربین تحت شبکه

اگر سیستم دوربین مداربسته شما از نوع تحت شبکه باشد، باید از محافظ برق مناسب دوربین تحت شبکه استفاده کنید. این محافظ ها در انواع تک و یا چند پورت تولید می شود، و باید نسبت به نیاز خود محافظ برق مناسب خود را تهیه کنید.

محافظ برق دوربین مناسب برای دوربین های تحت شبکه

محافظ برق دوربین آنالوگ

اگر سیستم دوربین مداربسته شما از نوع آنالوگ باشد، می توانید با استفاده از دستگاه BNC یا RG56 از تجهیزات خود در برار رعد و برق، ولتاژ بالا، نوسانات برق و… محافظت کنید.

محافظ برق دوربین مناسب برای دوربین های آنالوگ

محافط برق دوربین اسپید دام

در دوربین های اسپید دام محافظ های برق به صورت دیگری عمل میکنند، برای کنترل چرخش و زوم در دوربین های اسپید دام باید از محافظ برق RS485 استفاده کنید. تا مشکلی برای این نوع دوربین ها به وجود نیاید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *