اشتباهات رایج خرید دوربین مداربسته

8 اشتباه رایج در خرید دوربین مداربسته

سیستم حفاظتی دوربین مداربسته یکی از بهترین روش ها برای بالا بردن امنیت محل مورد نظر شما است. اما به علت تنوع زیاد دوربین مداربسته در بازار ممکن است در خرید دوربین مداربسته شما اشتباهاتی جبران ناپذیری رخ دهد. به همین دلیل بهتر است قبل از خرید دوربین مداربسته با مشاوران نصب دوربین مداربسته تماس بگیرید. همچنین پیشنهاد ما این است که این مقاله را تا انتها بخوانید تا اشتباهات رایج خرید دوربین مداربسته را برای شما شرح دهیم.

اولین اشتباهی که عموما در خرید دوربین مداربسته رخ می دهد کنترل بودجه می باشد. همه ما دوست داریم که پول کمتری خرج کنیم و به همین دلیل اکثرا مردم به سراغ خرید دوربین مداربسته ارزان می روند و از قیمت پایین دوربین مداربسته خوشحال می شوند اما این خوشحالی چقدر باقی می ماند؟

اکثرا دوربین های مداربسته ارزان دارای کیفیت و دوام عمری کم تری هستند و بعد از مدتی دچار خرابی و یا اختلالتی می شوند.

از این رو بعضی ها فکر می کنند که باید گران ترین و بهترین دوربین مداربسته را برای محل خود تهیه کنند. این نیز یکی دیگر از اشتباهات رایج خرید دوربین مداربسته می باشد، به همان اندازه که خرید دوربین مداربسته ارزان توصیه نمی شود خرید دوربین مداربسته گران نیز توصیه نمی شود. شما باید نسبت به کیفیت مورد نیاز برای محل خود دوربین مداربسته را تهیه کنید.

برای مثال اگر شما میخواهید برای منزل یا محل کار خود دوربین مداربسته نصب کنید، هیچ نیازی به دوربین مداربسته حرفه ای با قابلیت های متنوع ندارید.

خرید ارزان / گران ترین دوربین مداربسته

2- توجه نکردن به برند دوربین مداربسته

خرید از برند های نامعتبر یکی دیگر از رایج ترین اشتباهاست.

شما همیشه باید در خرید لوازم الکترونیکی مانند یخچال، تلوزین، لپتاب، دوربین مداربسته و… به برند آن محصول توجه زیادی داشته باشید شما با تهیه برند مناسب می توانید کیفیت، گارانتی، در دسترس بودن انواع نرم افزار های لازم، پشتیبانی و… را بدون هیچ مشکلی در اختیار خود داشته باشید.

برخی از برند های معتبر دوربین مداربسته عبارت است از: فالکن، هایک ویژن، داهوا، فاروس، هامر و…

شما می توانید مقاله بهترین برند های دوربین مداربسته را نیز مطالعه کنید.

3- استفاده از دوربین مداربسته گردان یا اسپید دام

دوربین های اسپید دام قابلیت چرخش 360 درجه افقی و 180 درجه عمودی را دارند به همین دلیل خیلی ها گول می خورند و فکر می کنند با خرید یک دوربین مداربسته اسپید دام دیگر نیازی به دوربین دیگری ندارند، اما این گونه نیست در اصل زمانی که دوربین اسپید دارم در یک زاویه باشد، زاویه دیگر از دید دوربین خارج می شود، و هر اتفاقی که در آن محدوده بیفتد در دید دوربین مداربسته شما نخواهد بود.

همچنین دوربین های اسپید دام برای چرخش نیاز به اپراتور مخصوص به خود را دارند، در صورتی که سیستم شما اپراتور نداشته باشد عملکرد این دوربین دقیقا همانند یک دوربین ثابت و معمولی می شود.

استفاده از دوربین مداربسته اسپید دام

4- دوربین مداربسته فاقد دید در شب

اگر مکانی که در آن دوربین مداربسته را نصب می کنید دارای نور کمی می باشد، و یا در هنگام شب هیچ نوری وجود ندارد باید از دوربین مداربسته با دید در شب استفاده کنید. زیرا اکثرا سرقت ها و خلاف ها در هنگام شب اتفاق می افتد و شما با وجود دوربین مداربسته با قابلیت دید در شب می توانید تصاویر را در شب نیز ذخیره کنید.

5- خرید دوربین مداربسته بی سیم

دوربین مداربسته بی سیم یکی از محبوب ترین دوربین ها بین مردم می باشند و امروزه از این دوربین ها بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. اما خرید و انتخاب این نوع دوربین ها برای همه مناسب نمی باشد. در واقع این دوربین ها به دلیل ارزان بودن و نداشتن هزینه کابل کشی محبوب شده است، اما این دوربین ها بسیار محدود می باشند و اصلا توصیه نمی شوند.

خرجی تصاویر دوربین مداربسته بی سیم دارای قطع شدگی و مشکلات زیادی است که این مشکلات در دوربین های با سیم وجود ندارد.

6- فضای مورد نیاز دستگاه ضبط

انتخاب هارد با فضای مناسب یکی دیگر از اشتباهات رایج می باشد، کیفیت انتخاب فضای مورد نیاز برای دستگاه ضبط دو عامل اصلی دارد. یکی کیفیت دوربین مداربسته و دیگری تعداد دوربین مداربسته مطمئنا هرچقدر کیفیت و تعداد دوربین های شما بیشتر باشد به هارد و فضای بیشتری نیاز خواهید داشت.

توصیه می شود برای اندازه گیری دقیق فضای مورد نیاز خود حتما از یک متخصص مشاوره لازم را بگیرید.

7- انتخاب اشتباه در دوربین بولت و دام

به صورت کلی دوربین های بولت دارای بدنه فلزی و مستحکم تری می باشند و مناسب برای نصب در فضاهای بیرونی می باشند. اما دوربین های دام بیشتر بر روی سقف و در فضاهای داخلی نصب می شوند.

همچنین دوربین های بولت به علت نوع طراحی آن بیشتر بر روی دیوار ها نصب می شود.

اشتباه انتخاب دوربین مداربسته دام و بولت

8- خرید دوربین مداربسته از شرکت معتبر

انتخاب شرکت مناسب برای خرید دوربین مداربسته نیز بسیار مهم می باشد. شرکت و فروشنده دوربین مداربسته بایستی متوجه نیاز شما از دوربین مداربسته بشود و بهترین دوربین را به شما معرفی کند. شرکت و فروشنده باید به سوالات فنی شما پاسخ دهند و همچنین بعد از خرید دارای پشتیبانی و ارائه خدمات باشد.

کلام آخر

در این مقاله سیع کردیم برخی از اشتباهات رایج خرید دوربین مداربسته را برای شما بازگو کنیم تا شما با دانستن این نکات این اشتباهات را انجام ندهید.

اما این تمام نکات و اشتباهات در خرید دوربین مداربسته نبود، شما باید در خرید دوربین مداربسته نیاز خود را از خرید دوربین مشخص کنید و با توجه به نیاز خود دوربین مناسب خورد را تهیه و استفاده کنید. ما در ایمن موج ثامن مشاوره رایگان حضوری و غیر حضوری برای شما عزیزان را فراهم کرده ایم. تا بتوانیم با مشاوره دادن به شما دوربین مداربسته مناسب با نیاز خود را به شما معرفی کنیم و همچنین پاسخگو تمامی سوالات شما باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *