دوربین های مداربسته بی سیم

دوربین مداربسته بی سیم نوعی دوربین است که سیگنال تصویری و صوتی را از طریق یک ارسال کننده بی سیم برای نقاط دیگر ارسال می کند. اما اصطلاح دوربین مداربسته بی سیم فقط به معنای جا به جایی اطلاعات بدون سیم می باشند و این دوربین ها برای تامین برق و انرژی خود نیاز به یک یا دو کابل دارد.

دوربین بی سیم با داشتن هزینه کم و همچنان نصب آسان بین کاربران بسیار محبوب شده اند.

دوربین مداربسته بی سیم مانند باقی دوربین ها برای کار مداوم نیاز به برق دارد، که این برق از دو راه می تواند تامین شود:

1-راه اول استفاده از کابل برق می باشد. اما این به آن معنا نیست که دوربین بی سیم نیست زیرا دوربین بی سیم به معنای جابجایی اطلاعات بدون استفاده از سیم است.

2-دومین راه استفاده از انرژی باتری است، استفاده از باتری برای دوربین بی سیم را کاملا بی نیاز از کابل می کند. اما این نکته را فراموش نکنید که باید مرتبا باتری ها را تعویض کنید.

دوربین مداربسته بی سیم آنالوگ

دوربین بی سیم آنالوگ با داشتن سادگی و ارزان قیمت بودن آنها، مشکلاتی نیز دارند. انتقال اطلاعات در دوربین مداربسته بی سیم آنالوگ با تبدیل سیگنال های تصویر به سیگنال های رادیویی صورت می گیرد. و این سیگنال ها به دستگاه DVR می روند و در دستگاه ضبط می شوند. سیگنال در این دوربین ها تحث تاثیر نویزهای الکترومغناطیسی و شرایط محیطی قرار می گیرد و می تواند در کیفیت انتقال اثر منفی بگذارد.

به زبانی ساده تر اگر در مسیر دوربین موانع زیادی باشد و یا شرایط آب و هوایی نامساعد باشد، سیگنال دوربین به شدت کاهش می یابد. و به همین دلیل کمتر کسی سمت دوربین بی سیم آنالوگ می روند.

دوربین مداربسته بی سیم تحت شبکه

دوربین بی سیم تحت شبکه انتقال تصویر را از طریق WIFI انجام می دهد. و استفاده از آن به دلیل نوع انتقال مزیت هایی از جمله کاهش هزینه های کابل کشی و صرفه جویی در زمان را به دنبال دارد.

دوربین مداربسته بی سیم تحت شبکه در هوشمند سازی خانه ها نیر بسیار کاربردی هستند. و همچنین این نوع دوربین ها نسبت به دوربین بی سیم آنالوگ کمتر تحت تاثیر نویز قرار می گیرد و همچنین دارای سرعت انتقال اطلاعات بسیار بیشتر می باشد.

برای استفاده از دوربین بی سیم تحت شبکه این نکته را فراموش نکنید که این نوع دوربین ها خود دارای آنتن وای فای هستند و برد انتقال مناسبی ندارند، برای رفع این مشکل فقط کافیست از آنتن های حرفه ای و تقویت کننده های دیجیتال استفاده کرد.

مزایای استفاده از دوربین بی سیم آنالوگ

 • مقرون به صرفه می باشند و قیمت تکی دوربین ها کم می باشد.
 • سیگنال را می توان توسط هر گیرنده ای برداشت کرد. و شما می توانید چندین گیرنده در مکان های مختلف داشته باشید تا شبکه نظارت بی سیم خود را ایجاد کنید.

مزایای استفاده از دوربین بی سیم تحت شکبه

 • دارای دامنه انتقال گسترده، در بیشتر موقع ها نزدیک به 150 متر برای فرستده های معمولی و کیلومتر ها برای فرستندها و گیرنده های رادیویی.
 • اطلاعات با کیفیت و رزولوشن بالا.
 • ارتباط دو طرفه.
 • سیگنال های دیجیتال به معنای انجام دستورات و عملکرد هایی مانند روشن و خاموش کردن چراغ ها را منتقل می کند.
 • می توانید چندین گیرنده دستگاه ظبط مانند NVR امنیتی را متصل کنید.

ویژگی های دوربین مداربسته بی سیم

 • اتصال به WIFI و شبکه اینترنت خانگی.
 • قابل استفاده در مکان های کوچک.
 • دوربین  بی سیم قابلیت چرخش 180 درجه و 360 درجه دارند.
 • دارای برد متغیر از 70 تا 140 متر.
 • برای ذخیره سازی از کارت SD در دوربین بی سیم استفاده می شود.
 • قابلیت ذخیره در تلفن همراه.
 • دارای قابلیت گفتگو و ضبط صدا و مکالمه.
 • هزینه نصب کمتر نسبت به باقی دوربین ها.
 • استفاده از 13 کانال در دوربین بی سیم.

اینترنت مورد نیاز دوربین مداربسته بی سیم

تصور ما از دوربین های بی سیم این است که حتما برای انتقال اطلاعات نیاز به اینترنت وجود دارد. در صورتی که این تصور در شرایط مختلف می تواند درست باشد. در حالتی که بخواهید به اطلاعات از طریق موبایل، تبلت دسترسی داشته باشید وجود اینترنت ضروری است. اما اگر نیازی به این دسترسی ندارید و یا در مکانی هستید که امکان دسترسی به اینترنت وجود ندارد می توانید دسترسی به تصاویر از طریق موبایل و سایر دستگاه های غیر ضروری را حذف نمائید.

پهنای باند دوربین مداربسته بی سیم

فرکانس های بالاتر سرعت و پهنای باند بیشتری در انتقال اطلاعات دارند. یعنی شما با فرکانس های بالاتر فایل ها را سریع تر دانلود یا آپلود می کنید. پس برای استفاده از برنامه هایی که پهنای باند بالایی استفاده می کنند باند فرکانسی 5 بسیار بهتر از 2/4 است. برای دریافت تصاویر یا کیفیت های بالاتر که همچنان دارای حجم دیتای بیشتری هستند و نیاز به پهنای باند بیشتر دارند فرکانس 5 گیگاهرتز مناسب تر است.

به زبانی دیگر در فرکانس 5 گیگاهرتز می توان کیفیت بالاتری را از دوربین مداربسته بی سیم انتظار داشت.

قیمت دوربین مداربسته بی سیم

قیمت دوربین مداربسته بی سیم نسبت به قابلیت هایش، قابل قبول است و فروش نسبتا بالایی دارد. اما شاید دوربین بی سیم مناسب کار همه نباشد، و در پروژه های خاصی نیاز به استفاده از آن ها باشد. برای دریافت مشاوره رایگان درباره دوربین های بی سیم و خرید انواع دوربین ها با ما تماس حاصل فرمایید.

دوربین مداربسته بی سیم

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *