دوربین رم خور

به زبان ساده دوربین مداربسته رم خور نوعی از دوربین مداربسته تحت شبکه می باشد که امکان اتصال یک حافظه SD کارت بر روی آنها قرار داده شده است.

دوربین رم خور این قابلیت را به ما می دهد تا از طریق حافظه نصب شده در دوربین مداربسته تصاویر را بدون نیاز به دستگاه ضبط NVR در خود ذخیره کنند، این کار باعث می شود که هزینه نصب کمتر شود و همچنان دیگر نیازی به دستگاه ضبط نخواهد بود. البته این نکته را فراموش نکنید که این کار تنها برای پروژه های کوچک مناسب می باشد و برای اجرای پروژه های بزرگ نیاز به دستگاه ضبط مناسب است.

حافظه دوربین مداربسته رم خور

یکی از بزرگ ترین معایب دوربین رم خور حافظه آن است. زیرا حجم های ذخیره شده در این دوربین ها بسیار کم است، معمولا این دوربین ها تنها حافظه های 64،32 و 128 گیگ را به ساپورت می کنند. البته باید به حافظه قابل پشتیبانی دوربین نیز توجه کرد که این مسئله به مدل و نوع دوربین مداربسته بستگی دارد.

مزایا دوربین مداربسته رم خور

همانطور که بالاتر نیز گفتیم این نوع دوربین ها این قابلیت را به شما می دهند که بدون اتصال به شبکه تصاویر را ضبط شده داشته باشید. در صورتی که دوربین از تغذیه مناسب و با ثباتی هم برخوردار باشد، شما می توانید در تمامی شرایط تصاویر دوربین را داشته باشید.

در برخی از موارد لازم می شود علاوه بر ذخیره تصاویر در سرور مرکزی در حافظه SD نیز تصاویر را ذخیره کنید و این کار به شما این قابلیت را می دهد تا در صورت قطع شبکه دوربین ها به صورت مستقل نیز ضبط تصاویر را داشته باشید.

معایب دوربین مداربسته رم خور

امنیت در دوربین رم خور بسیار پایین است در صورتی که اگر به هر دلیل دوربین مورد سرقت یا آسیب جدی قرار بگیرد امکان دسترسی به تصاویر ضبط شده دوربین پیش از وقوع حادثه دیگر ممکن نخواهد بود.

عیب بزرگ دیگر این دوربین ها میزان حافظه داخلی آنهاست که همانطور که بالاتر نیز گفتیم حجم ذخیره سازی آنها بسیار پایین است، این حجم می تواند به سختی امکان ضبط تنها چند روز را به شما بدهد و استفاده از آن برای سیستم های امنیتی یا نظارتی کاربردی نخواهد بود. و فقط مناسب برای پروژه های کوچک و خاص می باشد.

نحوه نصب رم دوربین مداربسته

برای این منظور، ابتدا باید رم داخلی مناسب با حافظه ای که دوربین مداربسته حافظه دار پشتیبانی می کند را تهیه کنید.

در این گونه ها دوربین ها، محفظه ای برای قرار گرفتن این حافظه در نظر گرفته شده است که در برخی از دوربین ها، از طریق درب پوش مخصوص امکان نصب و یا دسترسی به خافظه وجود دارد، در برخی نیز پس از باز کردن کامل درب کیس، این امکان را فراهم می کند.

باید به این نکته توجه کنید که این رم جهت مشخص و مناسب در محل مخصوص قرار می گیرد.

مکان های نصب دوربین مداربسته رم خور

این نوع دوربین ها به دلیل آنکه دارای امینت و همچنان ظرفیت ذخیره سازی تصاویر محدودی دارد. توصیه می شود در مواقعی که محل مورد نظر کوچک است و از نظر امنیتی وضعیت آنچنان خطرناک و مهمی نیز ندارد مورد استفاده قرار گیرد، مانند برخی از قسمت های منزل و یا در مواقعی که ارتباط دوربین مداربسته با دستگاه ضبط زیاد قطع می شود مناسب خواهد بود.

خرید دوربین مداربسته رم خور

خرید دوربین مداربسته رم خور نیاز به تجربه و مشاوره دارد و همچنان مناسب برای همه نمی باشد. برای مثال شما باید سرعت کارت حافظه برای ذخیره سازی داده ها را مد نظر بگیرد، اگر سرعت آن پایین باشد کیفیت تصاویر ضبط شده نیز پایین می آید. بهتر است قبل از خرید با کارشناسان و متخصصان مشاوره لازم را بگیرید، شرکت ایمن موج ثامن آماده دادن مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *