استاندارد ONVIF چیست؟
ONVIF یک استاندارد نامحدود جهانی با هدف توسعه و استفاده از یک استاندارد جهانی به عنوان واسطه برای محصولات امنیتی تحت شبکه میباشد.
به عبارت دیگر ایجاد استانداردی است در جهت برقراری ارتباط میان سیستم های نظارت تصویر محصولات تحت شبکه و دیگر حوزه های فیزیکی امنیتی به منظور برقراری ارتباط با یکدیگر. درواقع به کارگیری شبکه در بازار امنیتی را ONVIF گویند.
سازمان ONVIF برای اولین بار در سال 2008 توسط Axis Communications , Bosch Security Systems Sony & رسما به عنوان یک سازمان غیر انتفاعی شروع به کار کرد.
عضویت در این سازمان برای عموم تولید کنندگان ، طراحان نرم افزار ، مشاوران ، طراحان سیستم و کاربرها و بقیه افراد علاقه مندی که مشتاق به حضور در فعالیتهای این سازمان می باشند، آزاد است .
هدف از مشخصه های این سازمان ، دستیابی به همکاری های موثر میان محصولات تحت شبکه بدون در نظر گرفتن تولیدکننده می باشد.

مزایای استاندارد باز (غیر محدود) این سازمان:
ONVIF اظهار میدارد که مزایای استاندارد نامحدود شامل موارد زیر می باشد:

قابلیت همکاری – محصولات کارخانجات مختلف میتوانند در یک شبکه به کار گرفته شوند و یا به عبارتی با یک زبان مشترک صحبت کنند.
انعطاف پذیری : مصرف کنندگان نهایی مجبور به استفاده از محصولات اختصاصی به دلیل انتخاب اولیه ای که انجام داده اند ، نمیشوند.
آینده نگری : استاندارد ها خاطر نشان میکنند که محصولات سازگاری در بازار وجود دارند که بدون در نظر گرفتن کمپانی سازنده میتوان از آنها در به کار گیری مشترک با دیگر برند ها نیز استفاده کرد.
کیفیت : وقتی محصولی با استاندارد مطابقت دارد؛بازار میداند که چه سطح توقعی میتواند از آن محصول داشته باشد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.