تفاوت دوربین مداربسته بوات و دام چیست

ما در مقالات قبلی دوربین مداربسته دام و دوربین مداربسته بولت را به صورت جدا توضیح دادیم. و در این مقاله قصد داریم تفاوت دوربین مداربسته دام و بولت را شرح دهیم.

اولین تفاوت بین دوربین مداربسته دام و بولت ظاهر آن ها است. که دوبین مداربسته دام (Dome) گنبدی شکل است اما دوربین مداربسته بولت (bullet) به شکل استوانه است.

نصب دوربین مداربسته دام و بولت

دوربین مداربسته دام را می توان در فضای باز یا بسته روی سقف یا دیوار نصب کرد، دوربین مداربسته دام کمتر قابل دیده شدن هستند اما نصب آنها سخت از دوربین های بولت است.

میدان دید دوربین مداربسته دام و بولت

دوربین مداربسته دام را اگر بخواهید میدان دید را بعد از نصب تغییر دهید، باید آنها را از نو نصب کنید اما در دوربین مداربسته بولت شما می توانید میدادن دید را به راحتی تغییر دهید، و نیازی به نصب دوباره دوربین مداربسته نیست.

برد دوربین مداربسته دام و بولت

دوربین مداربسته دام جثه کوچکی دارند و به همین دلیل نمی توان لنز بزرگ در آن قرار داد به این ترتیب دوربین مداربسته بولت برای محل هایی که دوربین مداربسته با برد بیشتر نیاز است کاربردی تر هستند.

نور دوربین مداربسته دام و بولت

دوربین های مداربسته دام و بولت اکثرا دارای LED مادون قرمز هستند که باعث می شود نور اهمیتی زیادی نداشته باشد LED مادون قرمز باعث می شود دوربین در نور کم نیز قادر به کار کردن باشند.

دید در شب دوربین مداربسته دام و بولت

تفاوت دوربین مداربسته دام و بولت از نظر دید در شب آنقدر نیست که بشه به عنوان یک تفاوت بزرگ و مهم به آن نگاه کرد. هردوی این دوربین ها دارای استاندارد و دید در شب IR هستند. دوربین مداربسته بولت معولا برد دید در شب بالاتری نسبت به دوربین مداربسته دام دارند.

مقاومت دوربین مداربسته دام و بولت

تفاومت مقاومت در این دو دوربین مداربسته بسیار زیاد نیست، اما به دلیل شکل ظاهری و تشخیص سخت دوربین مداربسته دام ممکن است کم تر در معرض خطر و خرابکاری قرار بگیرند. به طور کلی دوربین مداربسته دام نسبت به دوربین مداربسته بولت آسیب پذیری کمتری دارند.

جنس بدنه دوربین مداربسته دام و بولت

دوربین های دام اکثرا از جنس پلاستیک هستند و مناسب برای محیط بیرونی نیستند در چه که دوربین مداربسته دام با جنس فلزی نیز وجود دارد، اما دوربین های بولت اکثرا از جنس فلزی بوده و مناسب برای محیط و شرایط بیرونی هستند.

مزایای اصلی دوربین مداربسته بولت

 • برد بیشتر
 • نصب آسان
 • ضد آب
 • دید در شب
 • قابل استفاده در فصای باز و بسته

مزایای اصلی دوربین مداربسته دام

 • ضد آب
 • دید در شب
 • پنهان تر
 • دوربین چرخشی و زاویه عرضی
 • مقاوم در برابر خرابکاری
 • قابل استفاده در فصای باز و بسته

نتیجه تفاوت دوربین مداربسته دام و بولت

به طور کلی در فضاهای بسته و داخل ساختمان به دلیل ظرافت، کم جا بودن و معلوم نبودن زاویه دید دوربین مداربسته بهتر است از دوربین مداربسته دام استفاده شود. دوربین مداربسته بولت به دلیل برد دید، لنز بزرگ تر، مقاوم بودن، دید در شب بیشتر و نصب راحت بر روی دیوار بهتر است در فضای باز استفاده شود.


شما عزیزان می توانید برای اطلاع از آخرین قیمت دوربین مداربسته دام و بولت به صفحه فروشگاه مراجعه کنید.


دوربین مداربسته دام و بولت

بازگشت به لیست

2 دیدگاه در “تفاوت دوربین مداربسته دام و بولت

 1. امیرحسین گفت:

  مطلب بسیار مفید و عالی بود با تشکر از وب سایت خوبتون

  1. ایمن موج ثامن گفت:

   سپاس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *