دید در شب دوربین مداربسته

دید در شب دوربین مداربسته

دید در شب دوربین مداربسته

دید در شب دوربین مداربسته

دید در شب دوربین مداربسته

دید در شب دوربین مداربسته از طریق سنسور مادون قرمز IR قادر است در تاریک ترین نقاط تا برد مشخصی را ظبط کند.

واژه IR به معنای طیف مادون قرمز است دید در شب دوربین مداربسته از طریق LED های مادون قرمز محیط اطراف خود را روشن کرده و امکان تصویر برداری در شب را فراهم می آورند. امواج مادون قرمز به بخشی از طیف امواج که به وسیله چشم انسان قابل رویت نیستند گفته می شود اما به وسیله سنسورهای تصویر دوربین ها قابل شناسایی هستند. از این طریق دوربین های دید در شب می توانند بدون به وجود آوردن نور مرئی محیط اطراف خود را روشن کنند.

برد دوربین مداربسته دید در شب

برد دوربین مداربسته به معنای بیشترین عمقی دیدی است که دوربین مداربسته قادر به مشاهده آن است و به دو عامل مهم بستگی دارد:

  1. قدرت نوری LEDهای مادون قرمز:

هرچه LEDهای مادون قرمز بر روی دوربین مداربسته قوی تر باشد نور بیشتری تولید می کند و محیط را بیشتر روشن می کند و برد دید در شب دوربین مداربسته افزایش می یابد.

 

2. میزان حساسیت چیپ تصویر به نور IR:

هرچه چیپ تصویر به نور IR حساس تر باشد، نور کمتری برای تولید تصویر نیاز دارید پس افزایش حساسیت چیپ تصویر به نور IR هم می تواند برد دید در شب دوربین مداربسته را افزایش دهد.

 

برد مفید دوربین مداربسته دید در شب اغلب بیشتر از 30 متر نیست. اما دوربین هایی با برد دید در شب از 10 متر تا 500 متر نیز موجود است و بسته به نیاز شما دوربین مداربسته با مشخصات مناسب را می توانید انتخاب کنید.

مزایای دوربین مداربسته دید در شب

  1. هزینه کم: دوربین مداربسته با قابلیت دید در شب هزینه بالایی ندارد. و به همین دلیل است که اکثرا دوربین ها دارای قابلیت دید در شب هستند.
  2. مقاومت بالا: دوربین مداربسته دید در شب به دلیل مقاومت خوبی که دارند در مکان های داخلی و بیرونی مورد استفاده قرار می گیرند.
  3. مصرف انرژی: دوربین مداربسته دید در شب نیاز به مصرف انرژی بالایی ندارد و تنوع بسیار بالایی نیز دارند
  4. سادگی:تکنولوژی به کار رفته در دوربین مداربسته دید در شب بسیار ساده است، به همین دلیل هم بسیاری از تولید کنندگان به ساخت این نوع دوربین مداربسته روی آوردند.
  5. قابلیت دید در شب:مهم ترین مزیت این نوع دوربین ها مجهز بودن آن به نور مادون قرمز است. که این امر باعث می شود بدون این که کسی متوجه شود تصاویر با وضوح خوبی ظبط می شوند.

نصب دوربین مداربسته دید در شب

نحوه نصب و راه اندازی در دوربین مداربسته دید در شب بسیار مهم است زیرا کوچک ترین خطا در نصب می تواند کیفیت تصویر مد نطر را تامین نکند.

  • حتما در هنگام نصب دقیت کنید دوربین مداربسته را در مکانی که در معرض مستقیم نور به لنز است قرار ندهید زیرا تابش نور مستقیم خورشید به سمت لنز باعث تاری دید و کاهش کیفیت تصاویر می شود.

 

  • شما می توانید برای داشتن تصاویری رنگی با کیفیت بالا در کنار دوربین مداربسته نور مادون قرمز اضافی نصب کنید.

 

  • به منظور داشتن بهترین کیفیت تصویر در روز و شب، سیع کنی شیشه جلوی لنز دوربین مداربسته را تمیز نگه دارید. به عنوان مثال حشرات و عنکبوت ها به دلیل علاقه زیاد به نور مادون قرمز تارهایی را در جلوی دوربین تولید می کنند که مانع دید می شود.

 

  • متاسفانه اشتباه رایجی در حین تماس دوربین مداربسته اغلب رخ می دهد این است که دوربین مداربسته مادون قرمز را در نزدیک پنجره نصب می کنند. به این ترتیب در شب نور مادون قرمز لنز دوربین توسط پنجره بازتاب می شود و به دوربین بر می گردد. لذا کیفیت تصاویر به شدت کاهش می یابد.
اشتراک گذاری
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.