دوربین مداربسته بولت چیست؟ و انواع کاربرد آن

دوربین مداربسته بولت چیست؟ و انواع کاربرد آن

دوربین مداربسته بولت چیست؟ و انواع کاربرد آن

دوربین مداربسته بولت چیست؟ و انواع کاربرد آن

دوربین مداربسته بولت چیست؟

دوربین مداربسته بولت از واژه انگلیسی bolt که به معنای گلوله است و اشاره به شکل استوانه ای دارد. اکثرا به دوربین مداربسته بولت دوربین مداربسته بالت نیز میگیند. دوربین های بولت دوربین هایی با بدنه استوانه ای شکل و در اکثر مواقع فلزی هستند.

انواع کاربرد دوربین مداربسته بولت

دوربین مداربسته بولت اکثرا در محیط آزاد استفاده میشود و با توجه به جنس بدنه فلزی و ضد آب بودن آن ها بیشتر برای محیط بیرونی مورد استفاده قرار می گیرد.

دید در شب دوربین مداربسته بولت

قابلیت دید در شب نه تنها در دوربین ها بولت بلکه اکثرا در تمامی دوربین های مداربسته امروزی وجود دارد. این دوربین ها علاوه بر ثبت تصاویر در روز قابلیت ثبت تصاویر در محیط بدون نور را نیز دارند. به دلیل کمبود نور در شب و عدم امکان استفاده از نور طبیعی دوربین دام از قابلیت IR برای ثبت تصاویر استفاده می شونند.

زاویه دید دوربین مداربسته بولت

در دوربین های بولت هم مانند دوربین های دام  دو نوع لنز وجود دارد، لنزهای ثابت و لنزهای قابل تغییر یا وریفوکال. لنز های وریفوکال لنز هایی هستند که امکان تغییر فاصله کنونی را در بازه ای محدود به شما می دهند این قابلیت باعث خواهد شد شما بتوانید زاویه دید دوربین بولت را به خوبی تنظیم کنید. و این مضوع کمی روی قیمت دوربین مداربسته بولت بولت نیز تاثییر خواهد داشت.

کیفیت تصویر دوربین مداربسته بولت

دوربین مداربسته بولت در کیفیت تصویری های متفاوتی تولید می شود از کیفیت 1 تا 12 مگاپیکسل در دوربین مداربسته بولت وجود دارد و شما می توانید بسته به نیاز خود دوربین بولت مورد نظر خود را انتخاب کنید.

لنز دوربین مداربسته بولت

بولت از نظر لنز به دو دسته لنز ثابت (Fixed lens) و لنز متغییر (Varifocal lens) تقسیم می شوند. دوربین های بولت با لنز ثابت معمولا با لنز 3.6 (70 درجه)، 6 (50 درجه) یا 12 (25 درجه) میلیمتر ساخته می شوند و دوربین های بولت با لنز متغیر معمولا لنز 9-3(35 تا 80 درجه) میلیمتر یا 2.8-12 (~25 تا 85 درجه) میلیمتر دارند.

مزایای دوربین مداربسته بولت

  • نصب ساده و راحت
  • دارای ویژگی ضد آب
  • دارای ویژگی دید در شب
  • مورد استفاده هم در فضای داخلی و هم خارجی
  • دارای انواع مختلفی از جمله سیمی و بی سیم

مکان های نصب دوربین مداربسته بولت

اولین قدم برای نصب دوربین مداربسته بولت بررسی مکان یا مکانهای قرارگیری دوربین است. از نظر نقاط زیر پوشش دوربین مداربسته بولت و طرح کلی از مسیرهای کابل کشی محل باید ارزیابی شود.

 از دوربین های 2 الی 4 مگاپیکسلی بولت برای مناطق حساس مانند مقابل درب طلافروشی، کارخانجات نظامی استفاده می شود. از دوربین های 4 تا 8 مگاپیکسلی برای نظارت بر انبار کالاها، خطوط تولید، نظارت بر دستگاه ها و … استفاده می شود.

نصب دوربین بولت سختی کمتری نسبت به دوربین های دام دارند.

قیمت دوربین مداربسته بولت

قیمت دوربین مداربسته بولت با توجه به تمامی ویژگی ها، گوناگونی تفاوت بسیار دارند. قیمت ها در دوربین مداربسته بولت  بسیار متفاوت اند یعنی از مدل ارزان گرفته تا مدل با بهترین لنز و کیفیت بسیار بالا.
البته در فروشگاه ایمن موج ثامن شما می توانید تمامی محصولات را با پایین ترین قیمت موجود در بازار و با گارانتی معتبر خریداری کنید.

اشتراک گذاری
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.